امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۸/۰۲
تاریخ انتشار:۳۱/ ۰۱/ ۱۳۹۵
دسته خبری: ایران و جهان
عضو کمیسیون تلفیق بودجه

عضو کمیسیون تلفیق بودجه به اشاره به اینکه مصارف هدفمندی یارانه‌ها در این کمیسیون تصویب شد، گفت: ۳۰ درصد منابع به یارانه سود تسهیلات اشتغال اختصاص یافت.

به گزارش پایگاه خبری رضوان خبر‌، ایرج ندیمی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با اشاره به ابهام در مصارف هدفمندی یارانه‌ها در بودجه سال ۹۵ اظهار داشت: طبق مصوبه کمیسیون تلقیق، مصارف هدفمندی یارانه‌ها توسط اعضا تعیین شد.

وی افزود: بر این اساس، ۳۰ درصد از کل منابع جهت یارانه سود تسهیلات اشتغال با اولویت خانوارهای کمیته امداد امام خمینی، بهزیستی، ایثارگران، رزمندگان معسر و فارغ التحصیلان دانشگاهی و جوانان در نظر گرفته شد.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۹۵ ادامه داد: ۳۵ درصد از منابع نیز برای یارانه سود تسهیلات به واحدهای کوچک متوسط صنعتی، معدنی، خدمات فنی و مهندسی، گردشگری و صادراتی اختصاص خواهد یافت.

این نماینده مجلس با بیان اینکه ۱۵ درصد منابع هدفمندی نیز برای حمایت از نوسازی صنایع با رویکرد کاهش مصرف انرژی در نظر گرفته شد، تصریح کرد: همچنین براساس این مصوبه، ۲۰ درصد از منابع نیز برای مشوق‌ها و زیرساخت‌های صادراتی پیش‌بینی شده است.

ندیمی در مورد صندوق روستائیان و عشایر نیز گفت: در مصوبه کمیسیون تلفیق، دولت را موظف کرده تا افراد ۶۵ سال به بالاتر که ۱۰ سال بیمه داشته باشند، می‌توانند مابقی سال‌های بیمه را یکجا خریداری کرده و خود را بیمه کنند.

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir