امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۷/۲۶
تاریخ انتشار:۰۱/ ۰۲/ ۱۳۹۵
دسته خبری: گیلان
رئیس بنیاد مستضعفان خبر داد

رئیس بنیاد مستضعفان از پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی ماهیان خاویاری ۱۰ تا ۲۰ تنی در راستای تفاهم‌نامه استانداران گیلان، مازندران و گلستان با این بنیاد خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری رضوان خبر به نقل از فارس، محمد سعیدی‌کیا عصر امروز در جلسه امضای تفاهم‌نامه حمایت از طرح‌های پرورش ماهیان خاویاری استان‌های گیلان، مازندران و گلستان در محل استانداری گیلان با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی به معنای بهره‌وری بیشتر از امکانات موجود است، اظهار کرد: امکانات در اختیار بنیاد مستضعفان در راستای کسب و کار مردم به‌کار گرفته می‌شود.

وی به انجام فعالیت‌ها در مناطق محروم به منظور اشتغالزایی اشاره کرد و افزود: راه‌اندازی طرح‌های تولیدی ماهیان خاویاری از جمله برنامه‌های ایجاد اشتغال است.

رئیس بنیاد مستضعفان از حمایت از واحدهای تولیدی ۱۰ تا ۲۰ تنی گوشت ماهیان خاویاری توسط این بنیاد خبر داد و بیان کرد: واحدهای مذکور می‌توانند ۵۰۰ تن خاویار تولید کنند.

سعیدی‌کیا با بیان اینکه طرح تولید ماهیان خاویاری توسط شیلات ایران تهیه شده است، تصریح کرد: واحدهای تولیدی ماهیان خاویاری را می‌توان در ساحل دریای خزر راه‌اندازی کرد.

وی به مشارکت بانک سینا در راه‌اندازی واحدهای تولید ماهیان خاویاری اشاره کرد و گفت: بیشتر سهم بانک مذکور متعلق به بنیاد مستضعفان است و بانک سینا را برای سودآوری نمی‌خواهیم بلکه به‌دنبال راه‌اندازی طرح‌های اشتغالزا هستیم.

این مسئول، سود پرداختی بانک سینا به طرح‌های تولید ماهیان خاویاری را ۲۲ درصد خواند و یادآور شد: ۱۰ درصد از سود پرداختی به صورت یارانه پرداخت می‌شود و سرمایه‌گذاران ۱۲ درصد سود پرداخت می‌کنند.

وی با بیان اینکه صندوق توسعه ملی مبلغی را به بانک سینا اختصاص داده است، اظهار کرد: ۱۵ میلیارد تومان از تسهیلات مذکور برای استان‌های گیلان، مازندران و گلستان در نظر شده و سود آن ۱۲ درصد است.

رئیس بنیاد مستضعفان به پرداخت یارانه چهار درصدی توسط بنیاد علوی اشاره کرد و افزود: چهار درصد از سود تسهیلات توسط استانداری‌های پرداخت می‌شود و تسهیلات به صورت قرض‌الحسنه است.

سعیدی‌کیا با اشاره به اینکه راه‌اندازی هر کدام از واحدهای ۲۰ تنی گوشت ماهیان خاویاری یک‌میلیارد تومان هزینه دارد، بیان کرد: ۲۰ درصد از سرمایه، آورده فرد است و ۸۰ درصد مابقی از محل تسهیلات پرداخت می‌شود.

وی از راه‌اندازی مرکز پرورش ماهیان خاویاری توسط بنیاد مستضعفان خبر داد و تصریح کرد: بچه ماهیان تولیدی را تحویل واحدهای تولید ماهیان خاویاری می‌دهیم.

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir