امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۷/۲۶
تاریخ انتشار:۰۴/ ۰۲/ ۱۳۹۵
دسته خبری: اجتماعی, گیلان
کارشناس مذهبی:

کارشناس مذهبی گیلان با اشاره به اینکه اگر حضرت زینب (س) نبود عاشورا در کربلامی می ماند و اسلام به خطر می افتاد، گفت: حضرت زینب حماسه عاشورا را به عنوان یک فرهنگ تثبیت کرد.

به گزارش پایگاه خبری رضوان خبر ، حجت الاسلام یوسف صدیق عربانی در گفت وگو با خبرنگار «دیارباران» با تسلیت شهادت حضرت زینب(س)، اظهار کرد:  تولد مولود کعبه امام علی (ع) و وفات حضرت زینب (س) عقیله بنی هاشم و پیام آور نهضت جانسوز کربلا که دین اسلام را زنده کرد در ماه رجب قرار دارد .

وی افزود: از خداوند متعال می خواهم در ماه رجب که ماه استغفار و توبه است به حق ایمه اطهار (ع) و به خصوص عقیله بنی هاشم دعای بندگان مومن خود را به ویژه معتکفین را بپذیرد .

امام جمعه موقت رشت با تاکید براینکه حضرت زینب پیام آور نهضت کربلا است، اضافه کرد: ایشان در کاخ یزید ملعون با خطبه ای آتشین جای جای حادثه کربلا را به قشنگی و زیبایی تشبیه کرد.

صدیق عربانی با اشاره به این نکته که اگر حضرت زینب (س) نبود عاشورا در کربلامی می ماند و اسلام به خطر می افتاد، ابراز کرد: حضرت زینب حماسه عاشورا را به عنوان یک فرهنگ تثبیت کرد .

وی با بیان این نکته که نباید در روز وفات حضرت زینب شهدای مدافع حرم غریب بمانند، اظهار کرد: شهدای مدافع حرم برای دفاع از حریم ناموس بنی هاشم حضرت زینب (س) عباس گونه جان خود را نثار کردند.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir