امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۸/۰۲
تاریخ انتشار:۰۴/ ۰۲/ ۱۳۹۵
به بهانه محکومیت ایران به پرداخت دو میلیارد دلار غرامت!

یک روز پس از عکس یادگاری ظریف و جان کری در مقابل پرچم طرف مقابل که در عرف دیپلماتیک به معنای دوستی است، آمریکا دو میلیارد دلار دیگر از اموال بلوکه‌شده ایران را غارت کرد.

به گزارش پایگاه خبری رضوان خبر ، به نقل از  مریان خبر ؛ یک روز پس از عکس یادگاری ظریف و جان کری در مقابل پرچم طرف مقابل که در عرف دیپلماتیک به معنای دوستی است، آمریکا دو میلیارد دلار دیگر از اموال بلوکه‌شده ایران را غارت کرد.

پرداخت غرامت به شهروندان کشور آمریکا از دارایی‌های مسدودشده ایران است، شیوه ای برای کارشکنی و مقابله با اجرای برجام می باشد این سوال پیش می آید کشور ما که همیشه مدافع حقوق بشر بوده زودتر به فکر این نبوده که به خاطر مشکلاتی که برای آمریکاییهای پیش آورده به آمریکایی ها غرامت پرداخت کند، مجلس ما باید زودتر از اینها دست به کار می شد و قانونی در مورد پرداخت غرامت به آمریکاییها تصویب می کرد.

ایران در موارد زیادی به آمریکاییها خسارات وارد کرده که در ذیل به چند مورد اشاره می شود .

۱ – اولین و مهمترین دلیل که ما ملزم به پرداخت غرامت به آمریکا هستیم این است که با بدون هماهنگی با آمریکا انقلاب کردیم و تمام طرح های آمریکا در ایران را به هم ریختم و یک دوست و شریک خوب به یک دشمن درجه تبدیل شد ما باید حق را به آمریکا بدهیم چون واقعا با انقلاب ضربه مهلکی بر آمریکا وارد شد .

۲- ایران باید به خاطر اینکه ۸ سال در برابر قدرت های استکباری و عروسک خیمه شب بازی آنها صدام مقاومت کرد و یک وجب از خاک خود را از دست نداد و در خلیج فارس باعث مشکلاتی برای ناوهای آمریکایی ایجاد کرد باید به آمریکا غرامت پرداخت کند.

۳- ایران باید به پرسنل ناو وینسنس آمریکا غرامت پرداخت کند چون ایرانی ها می دانستند پرسنل این ناو آنقدر شعور ندارند که یک هواپیمای مسافربری را از یک جنگنده تشخیص بدهندو هواپیمای مسافربری را در فراز خلیج فارس به پرواز در آوردند و باعث زحمت پرسنل این ناو شده اند و باید به خاطر اینکار به آمریکا غرامت پرداخت کنند .

۴ – این دلیل شاید از بقیه دلیل ها واقعی تر  باشد پرداخت غرامت به آمریکا به دلیل پذیرش تحریم ها می باشند ایران ها برای خود تحریم را تصویب کرده اند و با این کار باعث ضرر های هنگفت برای امریکایها و کشور های غربی شده اند و به خاطر اینکار باید غرامت به آمریکایها و کشورهای غربی پردازد.

۵- ما باید برای تمام انفجارات و جنگ های که در جهان شده به امریکا غرامت پرداخت کنیم ، اصلا پول بلوکه شده را نخواستیم مال امریکا .

البته مواردی زیادی بود که ما به این چند نکته بسنده  می کنیم و امیدواریم مجلس و دولت ما پرداخت غرامت به آمریکا رعایت حقوق بشر انجام بدهد.

ناگفته نماند پرداخت این غرامت به نفع کشور ما می باشد چون که با پرداخت این غرامت می توان به اجرای برجام امیدوار بود و اینکار به نقض برجام نیست و فقط روح مبارک برجام را خدشه دار می کند و نباید به غیرت ما بر بخورد .

انتهای پیام/

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir