امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
تاریخ انتشار:۰۵/ ۰۲/ ۱۳۹۵
دادستان شهرستان رضوانشهر:

دادستان رضوانشهر گفت : خرید و فروش اراضی ملی(منابع طبیعی ) تحت هر عنوان جرم محسوب می شود و خریدار و فروشنده به یک تا هفت سال حبس و پرداخت
جزای نقدی معادل ثمن معامله که اخذ شده و نیز ردمال محکوم خواهند شد .

دادستان شهرستان رضوانشهر در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری رضوان خبر ، خرید و فروش اراضی ملی(منابع طبیعی ) تحت هر عنوان جرم محسوب می شود و خریدار و فروشنده به یک تا هفت سال حبس و پرداختجزای نقدی معادل ثمن معامله که اخذ شده و نیز ردمال محکوم خواهند شد .

وی در ادامه افزود :با توجه به مساحت بالای اراضی ملی در منطقه در هنگام معامله به نکات ذیل توجه نمایید تا از هر گونه ارتکاب به جرم و جلوگیری از آسیب های احتمالی محفوظ بمانند.

۱.برای انعقاد قرارداد الزاما به بنگاه های معاملاتی معتبر که دارای پروانه کسب و غیره می باشند مراجعه نموده و نسبت به دریافت کد رهگیری اقدام فرمایید.

  1. به هویت و مالکیت فروشنده ملک توجه نموده و اسناد و مدارک آن را ملاحضه نمایند
  2. قبل از انعقاد قرارداد با مراجعه به اداره منابع طبیعی شهرستان از وضعیت ملک از حیث ملی بودن یا مستثنیات بودن آن اطلاع حاصل نموده و از کارشناس آن اداره استعلام نمایند.
  3. چنانچه ملک دارای پلاک ثبتی بوده ، با مراجعه به اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان از وضعیت ملک از حیث بازداشتی مطلع شوید.
  4. قبل از امضای قرارداد (مبایعه نامه ) متن و مندراج آن را به دقت مطالعه نموده و حتما نسخه ای از آن را اخذ نمایید.
  5. در زمان تحویل ملک حدود مندرج در اسناد را با ملک خریداری خویش مطابقت دهید .

۷. چنانچه ملک فاقد پلاک ثبتی باشد از سوی شورای اسلامی محل یا دهیار یا اشخاص مطلع در خصوص اینکه فروشنده ملک مالک است یا خیر تحقیق نمایید

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir