امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۹/۲۵
تاریخ انتشار:۳۱/ ۰۴/ ۱۳۹۴
دسته خبری: گیلان
مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه قدس گیلان:

مسئول سازمان بسیج سازندگی گیلان از برگزاری اردوهای جهادی دانشجویی از ابتدای مرداد ماه امسال در این استان خبر داد.

به گزارش رضوان خبر ، یونس تجربه‌کار امروز در جلسه تمهید مقدمات اردوهای جهادی بسیج طلاب و دانشجویی گیلان با اشاره به حضور جوانان مؤمن و متدین در جامعه روستایی اظهار کرد: ابتدای مرداد ماه امسال یک‌هزار دانشجوی بسیجی به مناطق محروم استان اعزام می‌شوند.

وی محرومیت‌زدایی، انسان‌سازی و مدیریت جهادی در جامعه را از اهداف برگزاری اردوهای جهادی عنوان کرد و افزود: تابستان، پاییز و زمستان امسال دانشجویان به مناطق محروم در تمام شهرستان‌ها اعزام می‌شوند.

تجربه‌کار از اعزام ۴۰۰ نفر طلبه بسیجی به اردوهای جهادی بسیج سازندگی گیلان خبر داد و بیان کرد: فصل تابستان بیشترین فعالیت طلاب و دانشجویان در اردوهای جهادی است.

مسئول سازمان بسیج سازندگی گیلان با بیان اینکه دانشجویان و طلاب فعالیت‌های فرهنگی، تربیتی، آموزشی، مذهبی، احکام و مسابقه‌های ورزشی در مناطق محروم استان را اجرایی می‌کنند، تصریح کرد: تربیت مدیران آینده جامعه از جمله اهداف برگزاری اردوهای جهادی است.

وی به ساخت خانه عالم توسط اردوهای جهادی در مناطق محروم گیلان اشاره کرد و گفت: مرمت و بهسازی مساجد، مدارس، راه‌های روستایی، آبرسانی به مناطق محروم، ساخت پل، لوله‌گذاری و دیوار چینی از دیگر فعالیت اردوهای جهادی در استان است.

تجربه‌کار با اشاره به برگزاری اردوهای جهادی سه‌روزه در گیلان، خاطرنشان کرد: تعداد ۶۰۰ نفر به اردوهای مذکور اعزام می‌شوند.

مسئول سازمان بسیج سازندگی گیلان برگزاری اردوهای جهادی یک‌روزه حلقه‌های صالحین را به منظور جمع‌آوری محصولات، هرس، واکسیناسیون و کاشت نهال ذکر کرد و یادآور شد: امسال در مجموع ۱۰ هزار و ۷۵۰ نفر در اردوهای حلقه صالحین استان شرکت می‌کنند.

وی با بیان اینکه یک‌هزار و ۲۰۰ نفر در اردوهای طرح هجرت دانش‌آموزی ۱۰ روزه شرکت می‌کنند، اظهار کرد: اجرای طرح سوادآموزی با اولویت کشاورزان و افراد فعال در عرصه‌های اقتصاد مقاومتی با اعزام یک‌هزار و ۵۰۰ نفر به مناطق روستایی و محروم در گیلان اجرایی می‌شود.

تجربه‌کار به اجرای طرح بسیج همگام با کشاورز در فصل زراعی جاری در گیلان اشاره کرد و افزود: طرح مذکور در قالب ۱۵۰ شبکه در استان اجرایی شده است.

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه قدس گیلان اجرای طرح بسیج همگام با منابع طبیعی را از دیگر برنامه‌های این سازمان برشمرد و بیان کرد: امسال ۲۰ شبکه برای اجرای طرح مذکور ساماندهی شده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir