امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۷/۲۷
تاریخ انتشار:۰۸/ ۰۲/ ۱۳۹۵
معاون فرماندار رضوانشهر:

معاون فرماندار رضوانشهر:یکی از اهداف برگزاری هفته سلامت نیاز به فرهنگ سازی سلامت و اصلاح سبک زندگی در همه آحاد جامعه است که جلب مشارکت همگان را می طلبد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری رضوان خبر، به مناسبت گرامیداشت هفته سلامت همایش هفته سلامت با شعار سازمان بهداشت جهانی “سال غلبه بر دیابت” با حضور  معاون فرماندار رضوانشهر، مدیران دستگاههای اجرایی و نهادهای انقلابی، اساتید ،پزشکان و پرستاران شهرستان در سالن آمفی تئاتر دانشکده فنی کاسپین چوکا برگزار شد.

معاون فرماندار رضوانشهر در این همایش ضمن تبریک هفته سلامت به جامعه پزشکی از عوامل برگزاری این مراسم قدردانی نمود و افزود: یکی از اهداف برگزاری هفته سلامت نیاز به فرهنگ سازی سلامت و اصلاح سبک زندگی در همه آحاد جامعه است که جلب مشارکت همگان را می طلبد.

 ابراهیم چراغی با تأسی از فرمایشات بزرگان دین و ائمه اطهار و پیامبر عظیم ألشان گفت: سلامتی و جوانی که سلامتی یکی از وجوه انسان و کسی که می خواهد در جامعه  ارتقاء پیدا کند از ویژگی هایش این است که به سلامت شخصی و سلامت عمومی  در محافل ، برنامه محور کار بکند که بتواند در جامعه موفق شود و بحث جوانی ، که انسان  روزی به دنیا می آید با همه توفیقاتی که در علم پزشکی و … و حیات انسان مقوله دیگریست لذا سلامت در هر جامعه ای بسیار مهم و ارزشمند است.

معاون فرماندار رضوانشهر با اشاره به اقدامات دولت تدبیر وامید در طی سه سال اخیر گفت: یکی از دستاوردهای مهم دولت بحث تحول سلامت بود که همه به آن اشراف کامل دارند و بهداشت و سلامت از مهمترین و ضروری ترین نیازهای بشری هر جامعه است در واقع جامعه ای که در این خصوص بتواند خودش را پیشگام و هماهنگ با نیازمندی های روز پیش ببرد می تواند در همه امور جامعه موفقیت های چشم گیری را بدست بیاورد.

چراغی گفت: نگاه دولت تدبیر وامید و یکی از شعارهای ریاست محترم جمهور با تأسی از فرمایشات مقام معظم رهبری به آینده کشور رسیدگی به امور بهداشتی آحاد جامعه  بود که با اجرای برنامه طرح تحول سلامت ما شاهد آن بودیم.

وی همچنین به اقدامات دولت تدبیر وامید در استان گیلان در بخش خدمات درمانی اشاره نموده و افزود:  افتتاح ۳ بیمارستان دولتی در شهرستانهای استان و تفکیک ساختمان ۱۷ شهریور از بیمارستان الزهراء(س) و افزایش ۴۵/۶ درصدی خدمات آزمایشگاهی و ۷/۹ درصدی تصویر برداری بیمارستانی و ۳/۱۶ درصدی زایمان طبیعی و ۸/۱۳ درصدی مراجعین بستری بیمارستانها و ۳ برابر شدن بیمه شدگان فاقد بیمه و  ۸/۸ درصدی بیمه شدگان تحت پوشش بیمه سلامت  و ۶/۱۲ درصدی اقلام دارویی مورد تعهد بیمه شیمی درمانی و ۱۹۲ درصدی کمک هزینه درمانی بیماران صعب العلاج و ۴/۲۷ درصدی صدور کارت هوشمند برای بیماران خاص همچنین کاهش ۹/۸ درصدی سزارین در بیمارستانها و مراکز آموزشی و خدمات درمانی و… صورت پذیرفته است.

چراغی با اشاره به تحریم های ظالمانه ای که کشور های بیگانه و غرب بر ما داشتند گفت: با روی کارآمدن دولت تدبیر وامید و حمایت های مقام معظم رهبری چشم انداز دولت به سلامت و ایجاد روادید مثبت با کشورهای غرب و منطقه با گفتگو و بحث مذاکرات هسته ای و برجام ،خوشبختانه در این عرصه ها توفیقات خوبی بدست آمد که مردم و افراد آسیب پذیر جامعه این آرامش را احساس می کنند.

وی بیان داشت: مقام معظم رهبری در آغاز هر سال شعاری اعلام می کنند که باید به آن پایبند بود و با وحدت و همدلی وظیفه ای را که به عهده ما است انجام دهیم.

همچنین این مقام مسئول با اشاره به پیگیری های انجام شده  از بهره برداری بیمارستان رضوانشهر در طی  امسال  خبر داد.

انتهای پیام/

08

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir