امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۷/۲۹
تاریخ انتشار:۰۹/ ۰۲/ ۱۳۹۵
دسته خبری: اجتماعی, ایران و جهان
قائم‌مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر خبر داد

قائم‌مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر از انهدام ۲۲۰ کارگاه ساخت شیشه و کشف یک‌هزار و ۸۰۰ کیلوگرم شیشه طی سال گذشته خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری رضوان خبر به نقل از فارس، علیرضا جزینی پیش از ظهر امروز در دیدار با آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به مشکل مصرف مواد روان‌گردان و شایع شدن در بین نسل جوان گفت: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری در امر مبارزه با مواد مخدر پیشگیری، درمان، کاهش آسیب‌ها، مقابله و همچنین حمایت‌های اجتماعی را دنبال می‌کنیم.

وی با اشاره به کشف ۶۱۷ تن مواد مخدر در سال گذشته اظهار کرد: سال گذشته موفق به کشف یک‌هزار و ۸۰۰ کیلوگرم شیشه شدیم و ۲۲۰ کارگاه تهیه شیشه نیز منهدم شد.

قائم‌مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به توفیقات به دست آمده در امر مبارزه با مواد مخدر تصریح کرد: در بخش درمان نیز اقدامات قابل توجهی انجام شده است که از جمله آنها می‌توان عنوان کرد که در حال حاضر ۷۹۰ هزار نفر در حال درمان هستند.

جزینی با اشاره به اینکه میزان ماندگاری در درمان مواد مخدر کم است، تصریح کرد: طبق برآوردهای صورت گرفته تنها ۲۰ درصد افرادی که مورد درمان قرار می‌گیرند به صورت کامل مصرف مواد مخدر را ترک می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه ۲۰ درصد افرادی که مواد مخدر مصرف می‌کنند در قشر کارگران هستند، افزود: در حوزه آموزشی و کارگری نگرانی‌هایی وجود دارد.

قائم‌مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر از امضای تفاهمنامه‌ای با دفتر تبلیغات اسلامی خبر داد و خاطرنشان کرد: در این خصوص با همکاری علما و ارائه آموزش‌های لازم می‌خواهیم مسئله پیشگیری را به یاری مبلغان گسترش دهیم.

جزینی با اشاره به ضرورت افزایش میزان مشارکت‌های اجتماعی و مردمی در امر مبارزه با مواد مخدر ادامه داد: مبارزه با مواد مخدر یک امر ملی و همگانی است، این در حالی است که ما در عرصه بین‌المللی شاهد همکاری لازم نیستیم.

وی با اشاره به تولید هفت هزار تن مواد مخدر در افغانستان در هر سال گفت: بخشی از این مواد مخدر تولید شده در کشور ما کشف می‌شود.

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir