امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۸/۰۱
تاریخ انتشار:۰۹/ ۰۲/ ۱۳۹۵
دسته خبری: ایران و جهان

آمریکا در تلاش است تا با آشتی دادن دو جناح ضد انقلاب کُرد ایرانی و توافق با پ.ک.ک و پژاک، مرزهای شمال غرب کشورمان را ناامن کنند.

به گزارش پایگاه خبری رضوان خبر به نقل از جهان نیوز، یک منبع آگاه به مسائل منطقه ای به خبرنگار جهان گفت: مقامات آمریکایی، این روزها در تلاشند تا اختلافات میان دو جناح ضد انقلاب مسلح کُردی به نام های هجری و مهتدی را که با هم درگیر هستند برطرف کنند.

وی گفت: آمریکا پس از موفقیت در اتحاد میان این دو جریان ضد انقلاب، به دنبال توافق آنان با پ.ک.ک و گروه تروریستی پژاک است تا بار دیگر، دور جدیدی از ناامنی را از اوایل پاییز در مرزهای شمال غرب ایران آغاز کند.

در عین حال این منبع مطلع تأکید کرد که آمریکایی ها هنوز موفق به آشتی دادن این دو جریان نشده اند ولی در حال برگزاری جلسات متعددی برای حصول توافق هستند.

وی به نقش ویژه و جدیت مسعود بارزانی، رئیس فعلی اقلیم کردستان عراق، برای اجرای این پروژه اشاره کرد و گفت: بارزانی پا به پای آمریکا به حل این اختلاف کمک می کند.

به گزارش جهان، عبدالله مهتدی، رهبر گروهک تروریستی کومله و مصطفی هجری، سرکرده حزب منحله موسوم به دمکرات کردستان ایران، سابقه طولانی در فعالیت های تروریستی در استان کردستان و به شهادت رساندن جمعی از هموطنان کُرد دارند.

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir