امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۷/۲۸
تاریخ انتشار:۰۹/ ۰۲/ ۱۳۹۵

رئیس جهاد کشاورزی رضوانشهر: وی هدف از اجرای این طرح را استفاده بهینه از منابع آبی موجود و تسریع در انتقال آب مزارع شالیزاری و جلوگیری از علف های هرز و عدم نیاز به لایروبی سالانه توسط کشاورزان و همچنین طرح تجهیز ضمن یکپارچه سازی اراضی شالیزاری، بستر مناسبی برای افزایش بهره وری و کشت دوم و دسترسی آسان کشاورزان به مزارع می باشد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری رضوان خبر ، فرماندار رضوانشهر به همراه بخشدار مرکزی و پره سر و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ضمن بازدید از طرح بتنی کردن شبکه های فرعی انهار سنتی(لاینینگ) و طرح تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری از مراحل عملیات اجرایی این پروژه ها و تهیه نشاء برای کشت مکانیزه با استفاده از دستگاه نشاء کار در بانک نشاء رضوانشهر در جریان روند اجرایی این طرح ها قرار گرفت.

لازم به ذکر است بانک نشاء در راستای مکانیزه کردن نشاء کاری و تهیه و پرورش نشاء های سالم و کاهش هزینه تولید می باشد.

رئیس جهاد کشاورزی رضوانشهردر گفتگو با این رسانه اظهار نمود :  این طرح به طور کامل در یک ماه انجام شده است و  فاز اول که به صورت جهادی از اسفند ۹۴ شروع شده است و در هر روز چیزی بالغ بر ۲۰ متر بتن ریزی ، ریشه کنی ، لای روبی و غیره انجام می شود.

وی هدف از اجرای این طرح را استفاده بهینه از منابع آبی موجود  و تسریع در انتقال آب مزارع شالیزاری و جلوگیری از علف های هرز و عدم نیاز به لایروبی سالانه توسط کشاورزان و همچنین طرح تجهیز ضمن یکپارچه سازی اراضی شالیزاری، بستر مناسبی برای افزایش بهره وری و کشت دوم و دسترسی آسان کشاورزان به مزارع می باشد.

جلال ملا جعفری افزود :  تا کنون ۲۰ درصد کار انجام شده و بقیه نیز بعد از برداشت برنج انجام میشود ، حجم کل کار سه کیلومتر در سه نقطه بوده است.

رئیس جهاد کشاورزی رضوانشهر افزود : برای احداث این پروژه مبلغی بالغ بر۸۳۰ میلیون تومان هزینه شده است.

انتهای پیام/

01

02

03

04

07

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir