امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
تاریخ انتشار:۳۱/ ۰۴/ ۱۳۹۴
دسته خبری: گیلان
رتبه دوم کنکور تجربی سال ۹۴

رتبه دوم کنکور تجربی گفت: برای زندگی، ایران را به هرجایی در دنیا ترجیح می‌دهم و حتی اگر در خارج از کشور تحصیل کنم برای زندگی حتما”به ایران باز خواهم گشت تا تخصصم را در اختیار هموطنانم قرار دهم.

به گزارش رضوان خبر ، کیانا تدبیر در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: عامل موفقیتم، اول از همه توکل به خداوند و امید به آینده و بعد از آن تلاش و پشتکار خودم و البته کمک‌ها و پشتیبانی‌های خانواده و مسئولین مدرسه و کادر دبیران بود که باعث شدند تمام زمانی را که در مدرسه بودم برایم مفید و موثر باشد.

وی گفت: اولویت اولم برای ادامه تحصیل، دانشگاه‌های معتبر و خوب ایران است اما اگر دانشگاهی در خارج از کشور به من پیشنهاد تحصیل دهد که شرایطش خوب باشد و سطح اش از دانشگاه‌های ایران بالاتر بوده و معادل این دانشگاه در ایران نباشد برای بالاتر رفتن سطح علمی ام، مایل هستم به آنجا بروم؛ اما اولویت اولم همچنان ایران است.

رتبه دوم کنکور تجربی سال ۹۴ با بیان اینکه درس خواندن برای کنکور را از اول دبیرستان شروع کرده است اظهار کرد: هرسال درس‌های مرتبط آن سال را کامل و به طور دقیق مطالعه می‌کردم تا در زمان کنکور فقط به مرور درس‌ها بپردازم؛ ولی یک‌سال مانده به کنکور، فشرده تر و دقیق‌تر درس خواندم.

تدبیر گفت: آموزشگاه کنکور نرفتم و برای رفع اشکال و مشاوره از دبیران خودم در مدرسه، راهنمایی گرفتم و  از تجربیات دانش آموزان ممتاز و دارندگان رتبه های برتر در کنکورهای سال قبل کمک گرفتم.

وی با بیان اینکه رشته پزشکی را برای تحصیل انتخاب کرده است اما هنوز در مورد تخصص تحقیق نکرده و تصمیم نگرفته است افزود: اعتقاد دارم برای انتخاب تخصص فقط علاقه کافی نیست و باید تصمیم درست و عقلانی گرفته شود؛ علاقه ام بیشتر به تخصص قلب است اما قبل از انتخاب باید آشنایی بیشتری با این رشته پیدا کنم.

رتبه دوم کنکور تجربی با اشاره به اینکه در حالت عادی و در زمان مدرسه چون وقت زیادی را در مدرسه می‌گذرانده، روزی حدود ۶ ساعت در روز به مطالعه اختصاص می‌داده است گفت: سال آخر قبل از کنکور که وقت بیشتری داشتم خصوصا” تعطیلاتی مانند تعطیلات نوروز حدود ۱۲ ساعت را به مطالعه  پرداختم.

تدبیر تاکید کرد: اول از همه کمک خداوند و بعد تلاش بسیار زیاد خودم و راهنمایی‌ها و کمک‌های پدر و مادرم و این‌که در برابر سختی‌ها کم نیاوردم و با مشکلات مبارزه کردم از مهمترین عوامل آوردن رتبه برتر در کنکور بوده است.

وی که به همراه خانواده، سال‌ها در واجارگاه کلاچای زندگی کرده واکنون دو سال است ساکن لاهیجان است، دوران راهنمایی و دبیرستان را در مدرسه فرزانگان لنگرود گذرانده است.

دیدگاه ها

یک پاسخ به “ایران را به هرجایی در دنیا ترجیح می‌دهم”

  1. علی گفت:

    دمش گرم

    (۰)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir