امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۷/۲۷
تاریخ انتشار:۱۲/ ۰۲/ ۱۳۹۵
دسته خبری: اقتصادی, ایران و جهان

مدیرعامل سیمان لامرد با بیان اینکه از یک هفته گذشته صادرات سیمان ایران به عراق برای حمایت از تولید داخلی این کشور ممنوع شده است، گفت: قرار است در جلسه فردا با حضور وزیر صنعت و مدیر عامل کارخانجات سیمان این موضوع بررسی شود.

به گزارش پایگاه خبری رضوان خبر ، ابراهیم غلام زاده در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم،با اشاره به اینکه صنعت سیمان کشور در شرایط وخیمی قرار دارد، اظهار داشت: متأسفانه بازار مصرف سیمان در کشور با کمبود تقاضا روبه رو است و همین امر موجب تعطیلی کارخانجات و بیکاری کارگران شده است.

وی با بیان اینکه قرار بود برای مدیریت بازار، عرضه سیمان توسط کارخانجات کاهش پیدا کند، افزود: اما متأسفانه برخی کارخانجات این موضوع را رعایت نکرده و حتی با افزایش حجم تولید سهم بازار سایر کارخانجات را هم تصاحب کرده‌اند.

مدیرعامل سیمان لامرد تصریح کرد: علاوه بر این از یک هفته گذشته صادرات سیمان ایران به عراق برای حمایت از تولید داخلی این کشور ممنوع شده است که این موضوع واحدهای تولیدی سیمان را با مشکلات زیادی مواجه کرده است.

وی با بیان اینکه نگرانیم از سال ۲۰۱۷ عربستان ممنوعیت صادرات سیمان را برداشته و عمده بازارهای صادارتی ما را در حوزه خلیج فارس از آن خود کند، گفت:  قرار است در جلسه فردا که با حضور وزیر صنعت و بیش از ۱۸ مدیرعامل کارخانجات سیمان برگزار می شود موضوع صادارت سیمان بررسی و در نهایت به تصمیم مناسبی برای حمایت از صنعت سیمان کشور دست پیدا کنیم.

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir