امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۷/۲۶
تاریخ انتشار:۱۵/ ۰۲/ ۱۳۹۵
دسته خبری: ایران و جهان
عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس مطرح کرد؛

ابوالفضل ابوترابی با اشاره به غارت ۲ میلیارد دلاری آمریکا از ایران اظهارداشت:از لحاظ حقوق بین‌الملل “عمل متقابل” کاملا پذیرفته شده است و آمریکایی‌ها در محاکم جمهوری اسلامی ایران ۵۰ میلیارد دلار محکوم شده‌اند و ما می‌توانیم از این ۵۰ میلیارد دلار، ۲ میلیارد دلار را طبق حقوق بین‌الملل مصادره کنیم.

به گزارش پایگاه خبری رضوان خبر ، ابوالفضل ابوترابی عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با اشاره به غارت ۲ میلیارد دلاری آمریکا از ایران اظهارداشت: از لحاظ حقوق بین‌الملل “عمل متقابل” کاملا پذیرفته شده است و ما می‌توانیم برای مقابله با این اقدام آمریکایی‌ها عمل متقابل انجام دهیم.

وی افزود: ما امکانات و اسنادی داریم که می‌توانیم در مقابل دزدی آمریکایی‌ها عمل متقابل انجام دهیم و اگر از این فرصت استفاده نکنیم، این جسارت‌های آمریکایی‌ها بیشتر می‌شود.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: آمریکا در زمینه بمب‌های شیمیایی که صدام استفاده کرد، کمک بسیار زیادی به رژیم بعث داشت و همچنین آمریکا گروهک منافقین را در لیست گروهک‌های تروریستی ثبت کرد و بعد از گذشت مدتی آن را از لیست خارج کرد و ما هفده‌هزار قربانی ترورسیم در کشور داریم.

ابوترابی با بیان اینکه گروهک‌های تروریستی مختلفی از سوی آمریکا هدایت و فرماندهی می‌شوند عنوان کرد: اگر ما آمریکا را مجبور به جبران کنیم، باید کل آمریکا را بفروشند تا بتوانند غرامت‌هایی که از طریق حمایت آمریکا از تروریسم حاصل می‌شود را جبران کنند.

وی ادامه داد: در قواینن بین الملل عمل متقابل دیده شده و کوتاهی از انجام عمل متقابل موجب جسورتر شدن آمریکایی‌ها می‌شود.

عضو کمیسیون حقوقی مجلس گفت: آمریکایی‌ها در محاکم جمهوری اسلامی ایران ۵۰ میلیارد دلار محکوم شده‌اند و ما می‌توانیم از این ۵۰ میلیارد دلار، ۲ میلیارد دلار را طبق حقوق بین‌الملل مصادره کنیم.

ابوترابی با بیان اینکه کمیسیون‌های مجلس به شدت درگیر بررسی برنامه ششم توسعه هستند اظهار داشت: متاسفانه کمیسیون حقوقی مجلس فرصت بررسی دزدی ۲میلیارد دلاری آمریکایی‌ها را ندارد و این موضوع در کمیسیون بررسی نشده است.

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir