امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۷/۲۸
تاریخ انتشار:۱۵/ ۰۲/ ۱۳۹۵
دسته خبری: اجتماعی, ایران و جهان
اعترافات تکان دهنده در مورد یک جنایت؛

در روزگاری که جوانان و نوجوانان به راحتی می‌توانند به وسیله شبکه‌های اجتماعی به کلیپ‌های مستهجن دسترسی داشته باشند، بعید نیست که یک جوان یا نوجوان با تماشای این کلیپ‌ها دست به اعمالی شیطانی بزند.

به گزارش پایگاه خبری رضوان خبر به نقل از راه دانا؛ ابوالقاسم مرادطلب دادستان عمومی و انقلاب آخرین دفاعیات قاتل ستایش اخذ شد، در خصوص انگیزه قتل توسط این فرد توضیح داد: انگیزه اولیه قاتل ستایش، قصد ارتکاب عمل خلاف منافی عفت بوده است.
 
وی با اشاره به اعترافات قاتل ستایش افزود: این فرد اعلام کرده که از سن ۱۵ سالگی با بعضی از اشخاص جنس مخالف رابطه نامشروع داشته است.

دادستان عمومی و انقلاب ورامین ادامه داد: با سوالاتی که از او پرسیده شد به این نتیجه رسیدیم که این فرد به مسائل مذهبی هم گرایشی نداشته است.

مرادطلب با اشاره به قسمتی دیگر از اعترافات قاتل ستایش اضافه کرد: بر اساس اظهارات اخذ شده از قتل ستایش، او از سن ۱۵ سالگی هرازگاهی مشروب مصرف می‌کرده است.

دادستان عمومی و انقلاب ورامین عنوان کرد: بر اساس اعترافات قاتل ستایش، این شخص در صبح روز حادثه به وسیله گوشی همراهش در حالی که در مدرسه بوده به مشاهده کلیپ‌های مستهجن مبادرت کرده است و این در حالی است که جنایت بعدازظهر همان روز به وقوع پیوست.

به گفته وی موارد ذکر شده عوامل موثری در انگیزه قتل ستایش بوده است.

 

 

انگیزه انجام عمل منافی عفت یک جوان با دختر بچهای ۶ ساله، موجب قتل ستایش دختر بچه ۶ ساله افغان ساکن ورامین شد. به گفته دادستان عمومی و انقلاب ورامین این حادثه عصر روزی رخ داده که صبح آن قاتل به مشاهده کلیپ‌های مستهجن در گوشی همراش مبادرت کرده است.

 

عضویت در کانال‌‌های مستجهن تلگرام، علت عمده قتل ستایش

خاکی جانشین دادسرای زنان، خانواده و اطفال با انتقاد شدید از غیبت برخی نهادهای مسئول در بحث پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی گفت: وزارت آموزش و پرورش، همیشه در این بررسی‌ها غایب است. در همین بحث قتل ستایش دختر شش ساله افغان، من بیشتر از سه بار با پسر نوجوان قاتل ستایش در کانون اصلاح و تربیت گفت‌وگو کردم. نتیجه همه آن صحبت‌ها این بود که انگیزه و علت عمده قتل ستایش، در تلفن همراه این نوجوان بود. او عضو یکی از کانالهای غیراخلاقی در تلگرام بوده و روز فاجعه، چند فیلم را در همان کانال تماشا می‌کند و به واسطه فشارهای روحی و نیازهای جنسی، چنان تصمیمی می‌گیرد.

 

“ستایش” هشداری برای مسئولان

در روزگاری که جوانان و نوجوانان به راحتی میتوانند به وسیله شبکههای اجتماعی به کلیپهای مستهجن دسترسی داشته باشند، بعید نیست که یک جوان یا نوجوان با تماشای این کلیپها دست به اعمالی شیطانی بزند. تنها ماندن فرزندان در منازل، عدم کنترل فعالیت آنها در شبکههای اجتماعی توسط والدین، امکان دسترسی راحت به کانالها و صفحات مستهجن در شبکههای اجتماعی و فقدان تفریحات سالم عواملی هستند که موجبات انحراف در جوانان و نوجوانان را ایجاد میکنند.

اما گاهی حاصل این انحراف پرونده‌های گوناگونی را از قبیل همین پرونده قتل “ستایش” به وجود می‌آورد و این پرونده در واقع زنگ خطری است برای مسئولانی که همواره خبر از فیلترینگ هوشمند کانال‌ها و صفحات مستهجن در شبکه‌های اجتماعی را می‌دهند. فیلترینگی که هرچند خبر آن از سوی مسئولان به وفور اعلام می‌شود اما در عمل چیزی خلاف آن را مشاهده می‌کنیم و اگر این فیلترینگ انجام نشود  باید منتظر ستایش‌های دیگری باشیم که قربانی شبکه‌های اجتماعی و بی‌خیالی مسئولان دولتی می‌شوند.

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir