امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۹/۲۵
تاریخ انتشار:۰۴/ ۰۵/ ۱۳۹۴
فرماندار رضوانشهر:

امام پناهی:هدف از اجرای این برنامه گسترش و تعمیق فرهنگ ولایت و ولایت پذیری، الگوسازی و معرفی غدیرخم و شناسایی سیره نبوی و علوی با استفاده از احادیث و روایات برای جوانان و سایر اقشار است.

به گزارش رضوان خبر در جلسه تمهید مقدمات بازسازی واقعه مهم ، تاریخی و دینی غدیر خم با حضور فرماندار رضوانشهر و جمعی از مسئولین شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار رضوانشهر در این نشست اظهار نمود: مردم شریف شهرستان و دستگاههای فرهنگی این واقعه را بازآفرینی و به صورت نمایش به تصویر می کشند.

حمیدرضا امام پناهی با بیان اینکه بازآفرینی واقعه غدیر می تواند نقش هدایت گری برای مردم داشته باشد، اظهار کرد : هدف از اجرای این برنامه گسترش و تعمیق فرهنگ ولایت و ولایت پذیری، الگوسازی و معرفی غدیرخم و شناسایی سیره نبوی و علوی با استفاده از احادیث و روایات برای جوانان و سایر اقشار است.

وی در ادامه با اشاره به حساسیتهای موجود در این شهرستان متذکر شد : با توجه به وجود قومیتها و تنوع مذهبی در رضوانشهر و پره سر، مجریان و عوامل اجرای این برنامه باید از حساسیتهای بی مورد پرهیز نمایند و از این موضوع بعنوان یک فرصت جهت تحکیم پایه های وحدت در سطح منطقه استفاده شود.

امام پناهی نقش هیئت‌های مذهبی و مردم در برنامه‌های مذهبی را مهم دانست و افزود: اجرای برنامه‌های مذهبی توسط هیئت‌ها و مردم بازتاب خوبی دارد.

وی گفت : در اجرای این نمایش ۲۰ نفر نقش اصلی و بیش از ۱۵۰ نفر به صورت سیاهی لشگر که همگی از میان هنر مندان شهرستان هستند، حضور دارند.

فرماندار رضوانشهر افزود : این برنامه در یک منطقه از این شهرستان که برای همگان امکان حضور و استفاده باشد برگزار می شود و علاقمندان و عموم مردم می توانند این نمایش را ببینند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج رضوانشهر نیز در جلسه مذکور با اشاره به بازسازی صحنه‌های غدیر اظهار کرد : این برنامه مذهبی برای نخستین بار توسط بسیج مستضعفان در حاشیه کوه خضر قم اجرا شد که ۸۰ هزار نفر از این برنامه دیدن کردند.

بهرام صدیقی گفت: در سال ۹۰ برنامه مذهبی مذکور در ۷۳ نقطه کشور، در سال ۹۱ در ۸۱ نقطه کشور و در سال ۹۳ در ۱۲۰ نقطه کشور اجرا شد و امسال در ۱۱۳ شهر کشور از ۱۰ مهر ماه اجرا می‌شود.

وی سهمیه گیلان در اجرای برنامه مذهبی سال گذشته را سه شهرستان عنوان کرد و یادآور شد: سهمیه امسال گیلان اجرای برنامه بازسازی غدیر خم در پنج شهرستان رشت، لاهیجان، تالش، رضوانشهر و رودبار در تاریخ مذکور است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج رضوانشهر هدف از اجرای برنامه مذهبی مذکور را وحدت اسلامی و زنده نگه‌داشتن واقعه مهم، تاریخی و اسلامی غدیر خم ذکر کرد.

انتهای پیام./

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir