امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۷/۲۷
تاریخ انتشار:۲۳/ ۰۲/ ۱۳۹۵
دسته خبری: اقتصادی, ایران و جهان
اقتصاد و انرژی در هفته ای که گذشت؛

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: سال گذشته به دلیل افزایش تولید گاز و به تبع آن آزادسازی فرآورده های نفتی، واردات نفت گاز ٢٠ درصد کاهش یافت.

به گزارش پایگاه خبری رضوان خبر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ به صلاح نبودن عرضه بنزین دو نرخی تا کاهش واردات گازوئیل از مهم ترین رویدادهای اقتصاد و انرژی در هفته ای که گذشت؛

عرضه بنزین دونرخی به صلاح کشور نیست/ کارت سوخت همچنان به قوت خود پابرجاست
سجادی گفت:ارائه چند قیمت و سهمیه دار بودن هر کالایی زمینه فساد و رانت را در آن حوزه فراهم می کند.
شرکت های خارجی، خواهان حضور در بازار ایران
مدیران شرکت های خارجی معتقدند: با توجه به لغو تحریم ها و وجود بازار بکر ایران، زمینه برای برقراری ارتباط با این کشور فراهم شده است.
رئیس امور مالیاتی کشور گفت: از لیست افرادی که پاداش‌های میلیونی می‌گرفتند باخبر بودیم اما وظیفه‌ای در قبال اعلام آن نداشتیم.
مدیر طرح احداث جایگاههای سی ان جی گفت: افزایش مصرف سی ان جی در راستای اقتصاد مقاومتی است چراکه با استفاده از این سوخت علاوه بر صرفه جویی در مصرف بنزین از واردات بی نیاز می شویم.
یک کارشناس اقتصادی گفت: توانمدی های کسب شده ایرانی ها در دوران تحریم، شرکای خارجی را به سوی همکاری آنها با کشور سوق می دهد.
معاون وزیر اقتصاد گفت:اسپانیا مایل به پوشش بیمه ای سرمایه گذاری در ایران بدون هیچ محدودیت و سقفی است.
مدیراکتشاف شرکت ملی نفت گفت: بلوک های جدید اکتشافی را در نیمه دوم سال فعال می کنیم.
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس، گفت: امیدواریم با حمایت هایی که از سوی مسولان برای تامین اعتبار برای توسعه میادین مشترک صورت می گیرد، بستر برای تحقق اقتصاد مقاومتی فراهم شود.
کاظمی گفت: از ابتدای سال آینده با راه اندازی پالایشگاه ستاره خلیج فارس ایران صادر کننده بنزین می‌شود.
معاون سازمان امور مالیاتی از آمادگی این سازمان برای دریافت اظهارنامه‌‌های الکترونیکی صاحبان مشاغل خبر داد.
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: سال گذشته به دلیل افزایش تولید گاز و به تبع آن آزادسازی فرآورده های نفتی، واردات نفت گاز ٢٠ درصد کاهش یافت.
وزیر نفت عمان با بیان اینکه سرمایه گذاری در این منطقه از فرصتهای مشترک میان دو کشور است گفت: ایران و عمان برای حل کاهش قیمت نفت با یکدیگر همکاری می کنند.
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت:برای گازرسانی به زیرساختهای استان سیستان و بلوچستان همچون نیروگاهها در انتظار کشور پاکستان نخواهیم ماند.
مدیر طرح احداث جایگاه های سی ان جی گفت: هم اکنون روزانه ۲۰میلیون مترمکعب سی ان جی در کشور مصرف می شود که این مهم مانع از ورود روزانه ۲۰میلیون لیتر بنزین به کشور می شود.
رئیس اداره اسناد و اطلاعات صادرات پایانه نفتی خارک از افزایش ۵۰ درصدی تردد نفتکشهای آسیایی و اروپایی در دوران پسابرجام خبرداد.

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir