امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۸/۰۲
تاریخ انتشار:۰۱/ ۰۳/ ۱۳۹۵
دسته خبری: گیلان
مدیرکل راه و شهرسازی استان گیلان:

مدیرکل راه و شهرسازی استان گیلان گفت: امسال باقی‌مانده محور مواصلاتی «رضوانشهر ـ تالش» زیر بار ترافیک می‌رود.

به گزارش پایگاه خبری رضوان خبر ، شعبان‌علی خاوری در جریان بازدید از محورهای مواصلاتی این شهرستان با اشاره به اجرای پروژه‌های راهسازی در گیلان اظهار کرد: پروژه خطبه‌سرا در بزرگراه تالش به آستارا در حال اجراست اما این محور به دلیل اینکه کنارگذر ندارد از داخل بافت شهری عبور می‌کند و به طور موقت یک کنارگذر با آب‌نما ایجاد کردیم.

وی به مسیر پره‌سر در محور رضوانشهر به طرف تالش اشاره کرد و افزود: امسال باقی‌مانده محور مواصلاتی «رضوانشهر ـ تالش» زیر بار ترافیک می‌رود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان گیلان با بیان اینکه کنارگذر تالش باقی مانده و اقدامی برای آن انجام نشده است، تصریح کرد: دیدگاه‌ها در ایجاد کنارگذر متفاوت است و رویکرد ما تردد خودروها از شهرهای میانی و کوچک به دلیل لحاظ کردن شرایط اقتصادی این مناطق است.

خاوری در ادامه از بهسازی و روکش آسفالت ۵۲۸ کیلومتر راه‌های روستایی گیلان در سال ۹۴ خبر داد و بیان کرد: سال گذشته ۲۵۳ کیلومتر راه‌های شریانی، اصلی و فرعی استان روکش آسفالت شده است.

وی به احداث پل‌های ارتباطی به ویژه راه‌های روستایی در گیلان اشاره کرد و گفت: احداث پل عابر و ساختمان‌های دولتی از جمله پروژه‌های اجرایی اداره کل راه و شهرسازی گیلان است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان گیلان با اشاره به اینکه مجری احداث ساختمان‌های دولتی در استان هستیم، خاطرنشان کرد: سال گذشته هفت دستگاه ساختمان دولتی در گیلان احداث کردیم و تحویل دستگاه‌های مربوطه شده است.

خاوری به ساخت ۹ هزار و ۵۱۱ واحد مسکن مهر در سه مفهوم تعاونی، سه‌جانبه و خودمالکی در سال ۹۴ در گیلان اشاره کرد و یادآور شد: سال گذشته در ساخت مسکن مهر نسبت به سال ماقبل آن هفت درصد رشد داشتیم.

وی با بیان اینکه ۳۰۰ میلیارد تومان از منابع دولتی برای ساخت مسکن مهر در گیلان هزینه شده است، اظهار کرد: ۲۵۰ میلیارد تومان آورده مردم بوده و در مجموع ۵۶۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان گیلان به وجود ۸ هزار و ۹۰۰ کیلومتر راه روستایی در استان اشاره کرد و افزود: در مجموع ۱۱ هزار کیلومتر راه در گیلان وجود دارد.

خاوری با اشاره به مساحت ۱۴ هزار و ۷۰۰ کیلومتر مربعی مساحت گیلان، بیان کرد: در هر کیلومتر مربع ۷۴۰ متر راه در استان داریم و این میزان پنج برابر متوسط کشوری است.

منبع: فارس

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir