امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۸/۰۲
تاریخ انتشار:۰۱/ ۰۳/ ۱۳۹۵
دسته خبری: رضوانشهر و پره سر

سرپرست میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری رضوانشهر از برگزاری جشنواره نان و شیرینی محلی در هفته میراث فرهنگی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری رضوان خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان؛ منصور هادی پور در تشریح این خبرضمن تبریک اعیاد شعبانیه و فرا رسیدن هفته میراث فرهنگی اظهار نمود: گیلان ، استانی غنی از نظر فرهنگی و آثار تاریخی ارزنده است که حفاظت و پاسداری از این دارایی های ارزشمند بعنوان میراث فرهنگی وظیفه ای همگانی می باشد.

وی هفته میراث فرهنگی را فرصتی مغتنم برای رونمایی از فعالیت های انجام شده در این حوزه خواند و اذعان کرد: برگزاری مراسم پرفیض زیارت عاشورا با حضور مسئولین شهرستان ، گلباران مزار شهدای گمنام ، دیدار با خانواده معظم شهدا ، دیدار با امام جمعه شهرستان می باشد .

هادی پور به بیان دیگر برنامه های هفته میراث فرهنگی پرداخت و افزود: پاکسازی محوطه پل تاریخی پونل ، پاکسازی و جمع آوری زباله های محوطه تاریخی اسپی مزگت با همکاری گروه های NGO، ، برگزاری نشست تخصصی دستاورد های باستان شناسی حوزه فرهنگی تالش ،بازدید مسئولین ادارات از پل تاریخی پونل و بنای تاریخی اسپی مزگت ،بازدید سرگروه های آموزشی از بنا های تاریخی از ویژه برنامه های هفته میراث فرهنگی در رضوانشهر خواهد بود.

این مسئول خاطرنشان کرد : مشارکت در برگزاری جشن نیمه شعبان ، تور یک روزه عکاسی با موضوع طبیعت و میراث طبیعی شهرستان از دیگر برنامه های هفته میراث فرهنگی در شهرستان رضوانشهر است.

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری در رضوانشهراز برگزاری جشنواره نان و شیرینی محلی در کانون پرورشی فکری کودکان این شهرستان خبر داد و گفت: این جشنواره روز سه شنبه۲۸ اردیبهشت ماه با حضور مسئولان شهرستانی و هنرمندان ملبس به پوشش سنتی برگزار می شود.

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir