امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۷/۲۶
تاریخ انتشار:۰۱/ ۰۳/ ۱۳۹۵
دسته خبری: ایران و جهان, ورزشی
۱۹ برد و ۴ تساوی در ۳۶ ماه

تیم ملی فوتبال ایران در ۳ سال گذشته مقابل هیچ تیم آسیایی شکست نخورده است.

به گزارش پایگاه خبری رضوان خبر به نقل از فارس ، آخرین دیداری که تیم ملی فوتبال ایران مقابل یک تیم آسیایی شکست خورد برمی‌گردد به سال و یک روز پیش؛ یعنی اول خرداد سال ۱۳۹۲ مقابل عمان.

تیم تحت هدایت کارلوس کی‌روش در اول خردادماه سال ۹۲ در دیداری تدارکاتی مقابل عمان در مسقط ۳ بر یک شکست خورد. از آن زمان به بعد تیم ملی ایران طی ۳ سال گذشته در هیچ دیدار دوستانه و رسمی دیگری مقابل تیم‌های آسیایی شکست نخورد تا رکورد شکست‌ناپذیری مقابل تیم‌های قاره کهن همچنان ادامه داشته باشد.

از آن زمان تیم ملی ایران فقط در یک دیدار دیگر آن هم مقابل تیم ملی عراق در یک چهارم نهایی جام ملت‌‌های آسیا ۲۰۱۵ استرالیا در ضربات پنالتی شکست خورد که البته شکست در ضربات پنالتی با توجه به قوانین فیفا، شکست محسوب نشده و این دیدار نیز در ۱۲۰ دقیقه برای تیم ملی کشورمان با تساوی به پایان رسیده است.

تیم ملی ایران همراه با کارلوس کی‌روش، سرمربی پرتغالی خود طی این ۳ سال در ۲۳ دیدار رسمی و دوستانه دیگر مقابل تیم‌های آسیایی ۱۹ پیروزی و ۴ تساوی به دست آورده است.

طی این ۳ سال تیم ملی ایران علاوه بر بازی‌های دوستانه، در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸، مقدماتی جام ملت‌‌های آسیا ۲۰۱۵ و جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵ به میدان رفته است.

در بین ۲۳ بازی برگزار شده دیدار با ازبکستان، ۲ بار دیدار با کره‌جنوبی، دیدار با ژاپن و ۲ دیدار با عراق نیز به چشم می‌خورد که ایران در هیچ کدام از این دیدارها شکست نخورده است.

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir