امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۸/۰۱
تاریخ انتشار:۰۱/ ۰۳/ ۱۳۹۵
دسته خبری: ایران و جهان

آسوشیتدپرس در مطلبی جدید، جزئیات تازه‌ای به گزارش‌ نیویورک تایمز درباره زد و بند کاخ سفید با رسانه‌ها برای کمک به جلب حمایت از برجام افزود.

به گزارش پایگاه خبری رضوان خبر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، پس از آنکه اظهارات «بن رودز»، معاون مشاور امنیت ملی کاخ سفید، درباره نقش رسانه‌های در تصویب توافق هسته‌ای با ایران جنجال‌آفرین شد، آسوشیتدپرس، روز جمعه جزئیات تازه‌ای در همین رابطه منتشر کرد. 
این رسانه آمریکایی نوشت سازمانی که کاخ سفید به زد و بند با آن برای جلب حمایت از توافق هسته‌ای اعتراف کرده سال گذشته به رسانه «رادیو عمومی ملی» مبلغ ۱۰۰ هزار دلار برای گزارش‌دهی درباره این توافق و موضوعات مرتبط با آن پرداخت کرده بود. 
«صندوق پلاگ‌شر» سازمانی است که هدفش را ایجاد یک جهان امن از طریق توسعه برنامه‌های لازم برای کاهش و حذف ذخایر هسته‌ای دنیا اعلام کرده است. 
در مقاله‌ای که نیویورک‌ تایمز حدود دو هفته پیش درباره بن ‌رودز نوشته بود، از این سازمان به عنوان یکی از نهادهایی که کاخ سفید از آن برای جلب حمایت از توافق هسته‌ای استفاده می‌کند، نام برده شده بود. 
بن‌رودز در مصاحبه با نیویور‌ک‌تایمز گفته بود: «ما یک اتاق پژواک درست کردیم.» او همچنین گفته بود گروه‌هایی مانند صندوق پلاگ‌شر به انتشار مؤثر پیام دولت آمریکا کمک می‌کردند. 
در گزارش سالانه مربوط به سال ۲۰۱۵ این صندوق که خبرگزاری آسوشیتدپرس جمعه آن را گزارش داد، آمده  است این سازمان مبلغ ۱۰۰ هزار دلار را در اختیار پایگاه «رادیوی ملی عمومی»، با هدف گزارش دهی درباره برنامه هسته‌ای ایران و موضوعات مربوط به امنیت هسته‌ای بین‌المللی قرار می‌دهد.  

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir