امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۷/۲۶
تاریخ انتشار:۰۲/ ۰۳/ ۱۳۹۵
دسته خبری: گیلان
فرمانده قرارگاه قرب کوثر:

فرمانده قرارگاه قرب کوثر گفت: امنیت پایدار با تربیت افراد در مراکز قرآنی و مساجد در جامعه محقق می‌شود.

 به گزارش پایگاه خبری رضوان خبر، سردار سید ضیاءالدین حزنی عصر امروز در مراسم افتتاح موسسه تعلیم قرآن شهید بهشتی این شهر با تبریک میلاد امام زمان(عج) و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای اسلام اظهار کرد: توسعه مراکز قرآنی از تأکیدات مقام معظم رهبری است.

وی، مسجدسازی و کمک به توسعه حوزه‌های علمیه را از مأموریت‌های قرارگاه قرب کوثر عنوان کرد و افزود: افرادی که در مراکز دینی تربیت می‌شوند در راستای ارزش‌های اسلامی انجام وظیفه می‌کنند.

فرمانده قرارگاه قرب کوثر با بیان اینکه با کمبود شدید مسجد و روحانی در کشور مواجه هستیم، تصریح کرد: در دوران دفاع مقدس رمز موفقیت ما حضور رزمندگان تربیت شده در مساجد در جبهه‌ها بود.

حزنی، رزمندگان تربیت شده در مساجد را خط‌شکنان دوران دفاع مقدس خواند و بیان کرد: تمام عملیات‌های دوران دفاع مقدس با رزمندگانی که در مساجد پرورش یافتند، انجام شده است.

وی به خط‌شکنان عملیات بیت‌المقدس در آزادسازی خرمشهر اشاره کرد و گفت: با تربیت افراد در موسسه‌های قرآنی و مساجد می‌توانیم به مقابله با رژیم صهیونیستی برویم.

فرمانده قرارگاه قرب کوثر با اشاره به اینکه شهدای ما دین را عزیز کردند، خاطرنشان کرد: شهید حسین املاکی در شجاعت نظیر نداشت و شهید مهدی خوش‌سیرت از پرورش یافتگان مسجد در آستانه‌اشرفیه محسوب می‌شد و به لحاظ معنویت و دیانت بی‌نظیر بود.

حزنی با اشاره به اینکه تربیت افراد در موسسه‌های قرآنی و مساجد در جمهوری اسلامی ایران حائز اهمیت است، خاطرنشان کرد: رزمندگان و شهدای ما از جنس تربیت شدگان مکتب قرآن هستند.

وی به وفای عهد رزمندگان در دوران دفاع مقدس به امام خود اشاره کرد و یادآور شد: شهدا برای دفاع از ارزش‌ها جان خود را فدا کردند.

فرمانده قرارگاه قرب کوثر با تأکید بر گسترش موسسه‌های قرآنی در تمام محله‌های شهر رشت، اظهار کرد: در جامعه قرآنی نیاز به خط‌شکن داریم بنابراین نیاز است مراکز قرآنی در کشور افزایش پیدا کند.

حزنی از وجود ۷۰ هزار مسجد در کشور خبر داد و افزود: تعداد ۸۲ هزار مسجد در کشور کمبود داریم و باید در این زمینه تلاش بیشتری داشته باشیم.

وی، وظیفه اصلی سپاه را ایجاد امنیت در جامعه و دفاع از جمهوری اسلامی ایران خواند و بیان کرد: امنیت پایدار با تربیت افراد در مراکز قرآنی و مساجد در جامعه تحقق پیدا می‌کند.

منبع : فارس

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir