امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۷/۲۵
تاریخ انتشار:۰۲/ ۰۳/ ۱۳۹۵
گزارشی از اختتامیه کن

مراسم فرش قرمز جشنواره کن آغاز شده و تا ساعات دیگر اختتامیه این جشنواره آغاز خواهد شد. بنظر می‌رسد شهاب حسینی برای کسب عنوان بهترین بازیگر مرد با آدام درایو برای پترسون رقابت کند و آندره‌ا آرنولد بخت جدی کسب عنوان بهترین کارگردانی است.

به گزارش پایگاه خبری رضوان خبر به نقل از فارس ،مراسم فرش قرمز جشنواره کن آغاز شده و تا ساعات دیگر اختتامیه این جشنواره آغاز خواهد شد.

گفته می شود از اصغر فرهادی به همراه چند نفر دیگر از جمله زاویر دولان، آندره‌ا آرنواد و کریستین مونجیو نیز برای حضور در مراسم دعوت شده، از سوی دیگر برخی از رسانه های غربی شهاب حسینی را بخت دریافت جایزه می دانند.

خبرهای دیگری نیز از کن حضور معمولی خبرنگاران در جلسه پرسش و پاسخ را عنوان کردند و خبری از آن همه شور و هیجانی که پس از اکران فیلم اعلام می‌کردند نبود.

بنظر می رسد شهاب حسینی برای کسب عنوان بهترین بازیگر مرد با آدام درایو برای پترسون رقابت کند و آندره‌ا آرنواد بخت جدی کسب عنوان بهترین کارگردانی است. ترانه علیدوستی تقریبا در هیچکدام از پیش بینی‌های محافل سینمایی غربی شانسی برای کسب جایزه ندارد.

فرنوش صمدی و علی عسگری نیز با فیلم کوتاه «سکوت» به مراسم اختتامیه آمدند و از نامزدهای کسب جایزه بهترین فیلم کوتاه هستند. داستان فیلم سکوت درباره مهاجرت است و نقش اول آن بر عهده کودکی است که قرار است در بیمارستان صحبت های دکتر را برای مادرش ترجمه کند. صمدی و عسگری که در ایتالیا بسر می برند پیش از این نیز در فیلمنامه نویسی با هم همکاری داشته اند.

 

*اصغر فرهادی، شهاب حسینی، ترانه علیدوستی و بابک کریمی روی فرش قرمز حاضر شدند و عکس گرفتند و در حالیکه فرهادی جلو تر از بقیه بود از پله ها بالا رفتند و مورد استقبال مسئولان جشنواره قرار گرفتند.

*مل گیبسون نیز در بدو ورود با استقبال تماشاگران مراسم فرش قرمز روبرو شد.

 

*هیئت داوران نیز روی فرش قرمز آمدند، مهین شهابی داور ایرانی شصت‌ونهمین جشنواره کن نیز آنان را همراهی می‌کند. داوران روی پله های سالن مراسم اختتامیه عکس یادگاری گرفتند و سپس وارد شدند.

*اختتامیه را لورن لافیت اجرا خواهد کرد که در یکی از فیلم های پل ورهوفن نقش آفرینی کرده است، البته هنوز جیم جارموش و پل ورهوفون در اختتامیه حضور پیدا نکرده‌اند. فیلم جیم جارموش جزء بخت‌های اول کسب جایزه است.

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir