امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۷/۲۹
تاریخ انتشار:۰۵/ ۰۳/ ۱۳۹۵
دسته خبری: ایران و جهان

نکته مهمی که در ادبیات فائزه هاشمی در موضوع ارتباطش با بهائیت به چشم می‌خورد این است که او به سختی تلاش دارد ارتباط خود را در سطح ارتباط با یک بهائی و نه ارتباط با تشکیلات بهائیت نشان دهد.

به گزارش پایگاه خبری رضوان خبر به نقل از وبلاگ ” جهان هستی ” نوشت :

اخیراً عکس هائی از دیدار فائزه هاشمی با فریبا کمال آبادی؛ از سرشاخه های فرقه ضاله بهائیت در ایران، در رسانه ها منتشر شده که واکنش منفی هاشمی به این رفتار دخترش را در پی داشته است. هر چند فائزه پس از رسانه ای شدن موضوع این ملاقات، او موضوع را در حد بازدید از دوستش! تنزل داده و هیچ دلیلی برای خطا بودن و عذر خواهی اش نمی یابد.

هر چند موضوع ارتباط فائزه هاشمی و بهائیت موضوع تازه ای نیست. شاید اولین باری که این دو در یک در یک صحنه با هم قرار گرفتند قصه تلخ عاشورای ۱۳۸۸ بود تا اینکه اخیراً این دختر جنجالی خانواده پر حاشیه رفسنجانی  با عناصر بهائیت در یک قاب خبری دیده شدند. فائزه اما صراحتاً از ارتباط با اعضای این جماعت در دوران  حبس خود در زندان اوین  و رفاقت با اینان سخن گفت. لذا در این باره ذکر چند نکته خالی از لطف نیست:

۱-کسانی که اندک آشنائی با تشکیلات بهائیت داشته باشند می دانند که قدم گذاشتن در منزل یکی از این افراد و ایجاد ارتباط عاطفی با آنان شروع چه فرآیند اجتناب ناپذیری ست.
۲-نکته دیگری که در مطالعه بهائیت  بدان برخورد خواهد شد، علاقه و تلاش شدید آنان به برقراری ارتباط با سیاسیون و  یا وابستگان آن‌ها، افراد ذی نفوذ جامعه و یا  صاحبان ثروت و سرمایه  به منظور بهره کشی های مختلف از آنان است.
۳-آنچه که در ادبیات فائزه هاشمی در موضوع ارتباطش با بهائیون به چشم می‌خورد این است که او به سختی تلاش دارد  ارتباط خود را  در سطح ارتباط با یک بهائی و نه ارتباط با تشکیلات بهائیت نشان دهد.
۴- نکته مهم دیگری که در اظهار نظر فائزه هاشمی در خصوص بهائیت موج می زند عدم اعتقاد او به انحراف این فرقه و قبول باورها و تلقی ها و هم دردی با آنان است.  
۵- خبرهائی تائید نشده ای  هم وجود دارند که از فشار فائزه بر پدرش در جهت اعلام حمایت  و دادخواهی از این جماعت بر علیه نظام در دوران پس از فراغت از زندان حکایت می کند.
۶-جسارت فائزه هاشمی در گرفتن عکس دسته جمعی با بهائیون و حتی استقبال از آن اگر ناشی از یک احساس  قدرت غیر قابل مهار نباشد پس شاید یک برنامه حساب شده برای به انفعال کشانیدن نظام جمهوری اسلامی و شروع دور تازه از هجمه بر علیه نظام به بهانه نقض حقوق بشر باشد.
۷-لحن تند فائزه هاشمی در توجیه عملکردش بیش از هر کسی خانواده اش را به تکاپو انداخته است.آیت ا… به خوبی می‌داند که موضوع  گرایش به بهائیت و یا گرایش به آنان در جامعه دینی ایرانی مانند موضوع فتنه نیست. چنانچه در فتنه حق و باطل در هم می‌آمیزد و تشخیص را دشوار می کند اما موضوع بهائیت مورد نفرت و کینه شیعیان و جماعت اسلامی بوده است ، فلذا دیگر نمی‌توان مانند گذشته که ساندویچ خوردن را بهانه حضور در جمع فتنه گران می‌کرد به توجیه عملکرد فائزه اش بپردازد. به همین دلیل صراحتاً و به صورت رسانه ای رفتار فائزه را غلط می‌خواند  و او را به اصلاح رویه خود فرا می‌خواند. ضمناً از بهائیت هم تبری می‌جوید تا موج سنگینی که این خبر در اذهان مردم در خصوص خانواده هاشمی بوجود آورده است  را بخواباند. هاشمی میداند در حال حاضر مشغول چه برنامه سنگین و نفس گیری شده است و اگر در قبال این موضوع واکنش لازم را نشان ندهد به قیمت رسوائی و بی آبروئی اش  تمام می شود و تمام پشتوانه ای که با هزینه تحریم و … فراهم شده است در یک رفتار پارتیزانی – ایدوئولوژی دخترش  بر باد می رود.

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir