امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۷/۲۸
تاریخ انتشار:۰۸/ ۰۳/ ۱۳۹۵
دسته خبری: ایران و جهان

دیرکرد جرایم شامل تخلفاتی که به صورت تسلیمی و یا الصاقی به راننده داده می‌شود را در برمی‌گیرد.

به گزارش صریح خبر رییس پلیس راهور ناجا از اعمال بخشودگی جرایم رانندگی تا پایان سال ۹۴ پس از ابلاغ هیات دولت خبر داد و افزود: به محض ابلاغ این مصوبه در خردادماه سال جاری، تنها دیرکرد جرایم رانندگی تا پایان سال ۹۴ بخشوده خواهد شد و رانندگان باید اصل جریمه را پرداخت کنند و اگر در مدت تعیین شده جرایم پرداخت نشود، بار دیگر شامل دیرکرد خواهند شد.

۳۲

رییس پلیس راهور ناجا درخصوص بخشودگی دیرکرد جرایم رانندگی گفت: شهروندان می‌توانند از طریق چهار سامانه rahvar120.ir، پلیس ۱۰ + و دفاتر پیشخوان دولت و سامانه پیامکی ۱۱۰، ۱۲۰، ۲۰۲۰ از میزان جرایم خود مطلع شوند. براساس مصوبه هیات دولت، دیرکرد جرایم راهنمایی و رانندگی تا پایان سال ۹۴ بخشیده خواهد شد تا زیرساخت‌های لازم برای اجرای این مصوبه در پلیس راهور ناجا فراهم شده است. به محض ابلاغ این مصوبه، تنها دیرکرد جرایم تا پایان سال ۹۴ بخشوده خواهد شد و رانندگان باید اصل جریمه را پرداخت کنند، البته اگر در محدوده زمانی مشخص شده اصل جرایم پرداخت نشود، بار دیگر شامل دیرکرد خواهند شد.

مهری ادامه داد: پیش‌بینی می‌کنیم در خردادماه سال جاری این مصوبه ابلاغ و برابر قانون نیز دو هفته فرصت داریم این مصوبه را اجرایی کنیم که احتمالا این مصوبه در خردادماه سال جاری اجرایی خواهد شد؛ البته دیرکرد جرایم شامل تخلفاتی که به صورت تسلیمی و یا الصاقی به راننده داده می‌شود را در برمی‌گیرد که اگر ۶۰ روز از پرداخت آن بگذرد، مبلغ جریمه و دیرکرد و دو برابر خواهد شد که تنها دیرکرد جرایم تا پایان سال ۹۴ برابر این مصوبه بخشوده خواهد شد.

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir