امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
تاریخ انتشار:۰۸/ ۰۳/ ۱۳۹۵
دسته خبری: ایران و جهان, گیلان
برای شرکت در مراسم ارتحال امام(ره)

مدیر پایانه مرزی بندر آستارا از ورود کاروان ۱۵۰ نفری تبعه جمهوری آذربایجان برای شرکت در مراسم ارتحال امام خمینی(ره) به کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری رضوان خبر ؛ جلال دیانسائی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آستارا با اشاره به ورود اتباع جمهوری آذربایجان به مرز این شهرستان، اظهار کرد: در دو روز گذشته ۱۵۰ نفر از اتباع کشور جمهوری آذربایجان برای شرکت در مراسم ارتحال حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، از مرز زمینی آستارا وارد کشور شدند.

وی با اشاره به اینکه هر ساله  تعداد کثیری از شیعیان جمهوری آذربایجان در قالب کاروان‌های مختلف زیارتی وارد ایران می‌شوند، گفت: این افراد در قالب چهار دستگاه اتوبوس در مدت دو روز گذشته وارد کشور شده‌اند.

مدیر پایانه مرزی آستارا ادامه داد: کاروان مذکور پس از انجام تشریفات گمرکی در مرز زمینی آستارا، با حضور در حرم مطهر امامزادگان ابراهیم (ع) و قاسم (ع) آستارا به زیارت و انجام فرایض دینی پرداختند.

وی با بیان اینکه مدت زمان حضور این کاروان در کشور دو هفته است، تصریح کرد: کاروان آذری پس از شرکت در مراسم ارتحال، عازم شهر مقدس قم و سپس مشهدالرضا می‌شوند.

دیانسائی گفت: در یک ماه گذشته بالغ بر ۵۰۰ نفر از اتباع آذری برای عزیمت به کربلای معلی از مرز زمینی آستارا وارد کشور شده بودند.

به گفته وی، تمام شرایط و امکانات موجود برای خدمات‌رسانی مطلوب به اتباع خارجی که از منطقه قفقاز عازم زیارت عتبات عالیات می‌شوند،  فراهم شده است.

این مسؤول با اشاره به تردد روزانه بیش از دو هزار نفر اتباع داخلی و خارجی از مرز زمینی آستارا خاطرنشان کرد: مرز آستارا رتبه نخست تجارت چمدانی و صادرات را در مرزهای زمینی شمال کشور دارد.

به گزارش فارس، شهرستان مرزی آستارا در شمال‌غرب گیلان و در مجاورت جمهوری آذربایجان قرار دارد.

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir