امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
تاریخ انتشار:۱۰/ ۰۳/ ۱۳۹۵
دسته خبری: اجتماعی, گیلان

به گزارش پایگاه خبری رضوان خبر به نقل از  مریان خبر  ؛ کارگاه آموزشی « جریان شناسی تکفیری » ویژه تشکل های دینی و هیئات مذهبی با حضور رئیس اداره تبلیغات اسلامی و شورای هیئات مذهبی تالش و با شرکت بیش از ۵۰ تن از مسئولین هیئات مذهبی و تشکلهای دینی این شهرستان سالن اجتماعات اداره تبلیغات […]

به گزارش پایگاه خبری رضوان خبر به نقل از  مریان خبر  ؛ کارگاه آموزشی « جریان شناسی تکفیری » ویژه تشکل های دینی و هیئات مذهبی با حضور رئیس اداره تبلیغات اسلامی و شورای هیئات مذهبی تالش و با شرکت بیش از ۵۰ تن از مسئولین هیئات مذهبی و تشکلهای دینی این شهرستان سالن اجتماعات اداره تبلیغات اسلامی تالش برگزار شد.

این مراسم که با قرآئت آیاتی چند از کلام الله مجید آغاز شد، حجت‌الاسلام محمد امین نقدی مدرس کارگاه آموزشی «جریان شناسی تکفیری» ویژه تشکل های دینی و هیئات مذهبی شهرستان تالش در ادامه طی سخنانی به تشریح این کارگاه آموزشی پرداخت و گفت: یقینا خطر فرقه های درون دینی بیش تر از خطر فرقه های برون دینی است، چرا که دسته اول با ادعای دینی افراد دیندار را به سمت خود می کشند.

وی با بیان اینکه فرقه متصوفه بارها از جانب ائمه اطهار (ع) مورد مذمت قرار گرفته است افزود: اولین کسی که تصوف را به این نام به کار برد، عثمان بن شریک کوفی (معروف به هاشم صوفی) بود.

مدیر حوزه علمیه حضرت امام صادق(ع)تالش ادامه داد: مبلغین و مبلغات با توکل بر خدا و طلب استعانت از پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) همچنین با تلاش علمی و کوشش تبلیغی خود و با استدلال، منطق و اخلاق تبلیغی جلوی تبلیغات فرقه ها را بگیرند.

وی به شکل مبسوط تر به فرقه صوفیه پرداخت و اذعان داشت: فرقه صوفیه، یک فرقه درون دینی است و ادعای دین دارد و با الفاظ کار دارد و کلمات را چنان کنار هم قرار می دهد که با مبانی شیعه سازگاری داشته باشد.

حجت‌الاسلام نقدی در پایان سخنانش با اشاره به این که شرایط امت اسلامی، هم اینک حساس است، خاطر نشان کرد: در حالی که کشورهای جهان سوم به دنبال توسعه و پیشرفت هستند، مسلمانان گرفتار جنگ های داخلی و خانمان سوز شده اند.

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir