امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
تاریخ انتشار:۱۲/ ۰۵/ ۱۳۹۴
دسته خبری: تیتر, یاداشت و گفتگو

پیشنهاد و درخواست میگردد مسئولین قضایی و دست اندرکاران با جدیدت و بدون گذشت و دلسوزی در صورت بروز چنین رخدادهای ناگواری برخورد قاطع داشته و اشد مجازات را برای خاطیان در نظر بگیرند تا درس عبرتی باشد برای دیگران که چشم را پاک و قلب را صاف و جان را سالم نگه دارند.

به گزارش خبرنگار رضوان خبر ، چند سالی است که روند کلاه شرعی با عنوان صیغه در شهرستان رضوانشهر جا افتاده و افراد پس از لغزش کاغذ پاره ای به عنوان صیغه نامه برای لاپوشی توجیه شرعی خود از کوچه پس کوچه تهیه کرده و قانون شرع نیز از موضوع گذشت می کند.

بروند دیگر آن روزها نباشد خبر بازداشت در شهرداری پیچیده و پس از آن خبرهای مختلف و شایعات از روحانی گرفته و بعد از بسیاری در تازگی خبر نماینده ای از جامعه فرهنگیان و پس از آن دیروزها نماینده ای از بازاریان و حال نیز مسئولی که متاسفانه نام بزرگ مرد این انقلاب را در پسوند اداره خود دارد و همه اینها گویا اعمال زشت خود را با کلاه شرعی توجیه می کند .

نه اینکه صیغه درست نیست و به قول روحانی که گفت ازدواج موقت و صیغه شرعا  امکان پذیر است اما صیغه شرایط خاص خود را دارد ، اولا عده قانونی باید رعایت شود و دوما برای هرزگی نباشد.

در شرع اسلام نیز آمده است که مسلمانان در مواقعی که نیاز دارند و نمی توانند ازدواج رسمی کنند به هر دلیلی برای به فساد نیفتادن و غیره می توانند صیغه نمایند. اما در این میان یک وجه اخلاقی وجود دارد که باید از پیامبران خود الگو بگیرند. در کجای روایت آمده است که نعوذ بالله امامان ما برای لذت جویی زنهایی را برای چند ساعت ، یک شب ، یک روز صیغه کرده باشند و مهم تر اینکه از همسران خود پنهان کرده باشند یا با زن شوهر داری در رابطه باشند .

صیغه خوب است اما برای افرادی که از روی نه تنها نیکی بلکه عیبی ندارد از روی نیازمندی خود و مهمتر از آن که سرپرستی یک زن نیازمند و  یک خانواده بی سرپرست را بر عهده گیرند.

نه اینکه با عنوان صیغه کلاه شرعی هم بر سر خود گذاشته و هم بر سر آن زن که بعضا از روی نیازمندی تن به این کار می دهند ، کلاه می گذارند و مبلغی را به ناچیز در میان قرار می دهند.

رسم مردانگی را امید است که مردمان در آیین امور زندگی خود قرار دهند  و اگر بر این است که ما مسلمان و پیرو امامان خود هستیم  بر آن داریم تا نلغزیم و از لغزش و آبروی رفته دیگران انگشت نما با آن همه دبدبه و کبکبه درس عبرت بگیریم .

ضمنا لازم است به این مورد نیز اشاره شود که کارمندان و مسئولین ادرات و نهادهای دولتی و حکومتی بیشتر از عوام در دید و توجه بوده و باید به این موضوع که الگوی مردم هستند توجه داشته باشند.

لذا پیشنهاد و درخواست میگردد مسئولین قضایی و دست اندرکاران با جدیدت و بدون گذشت و دلسوزی در صورت بروز چنین رخدادهای ناگواری برخورد قاطع داشته و اشد مجازات را برای خاطیان در نظر بگیرند تا درس عبرتی باشد برای دیگران که چشم را پاک و قلب را صاف و جان را سالم نگه دارند و شاهد این چنین بی آبرویی هایی در سطح شهرستان نباشیم که شایسته مردم با حجب و حیای این مرز و بوم نیست.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

یک پاسخ به “توجیه اعمال با کلاه شرعی”

  1. سعید گفت:

    جای تاسف داره. کسانی که متاهل هستند و صاحب منصب نتونن تو این زمانه تقوا پیشه کنن. در صورتی که یه جوونی که سن ازدواجش رسیده و به خاطر مشکلات اقتصادی و نداشتن کار پا پیش نمیزاره رو بهش میگیم تقوا پیشه کن. الهی به لطف و ببخششت قسم کمکمون کن تا تقوامون رو حفظ کنیم

    (۱)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir