امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۷/۲۶
تاریخ انتشار:۱۰/ ۰۳/ ۱۳۹۵
دسته خبری: ایران و جهان

دبیرکل حزب الله لبنان با حضور در یکی از مراکز رأی گیری شهر طرابلس، در انتخابات شورای شهر لبنان شرکت کرد.

به گزارش پایگاه خبری رضوان خبر به نقل از فارس، انتخابات شورای شهر لبنان ۲۰ اردیبهشت ماه گذشته پس از ۵ سال در بیروت و دو استان از منطقه بقاع آغاز شد و قرار است، تا ۹ خرداد جاری ادامه یابد. چهارمین مرحله از این انتخابات روز یک‌شنبه (دیروز) در دو استان شمال و عکار برگزار شد.

انتخابات شورای شهر در «طرابلس»، به این جهت که این شهر مرکز شمال لبنان شمرده می‌شود، با حساسیت بسیاری دنبال شد، اما آنچه سبب شد تا انتخابات طرابلس بیش از پیش به کانون توجهات محافل لبنانی تبدیل شود، خبر «حضور سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان در یکی از مراکز رأی گیری این شهر بود.

اما حقیقت این خبر چه بود؟ پایگاه خبری «لیبانون فایلز» نوشت: یکی از رأی دهندگان لبنانی در اقدامی نمادین اقدام به انداختن تصویر [کوچکی از] سید حسن نصرالله به صندوق اخذ رأی به جای فهرست انتخاباتی مورد نظر خود کرد.

رسانه‌های لبنانی از این مسئله به «حضور سید حسن نصرالله در پای صندوق رأی» تعبیر کردند.

برخی رسانه‌های لبنانی همچنین این اقدام شهروند لبنانی را نشان دهنده خواسته وی در مشارکت دبیرکل حزب الله به عنوان یکی از نامزدهای انتخابات شوراها و دادن رأی به وی تعبیر کردند که بیانگر مبزان محبوبیت و مقیولیت مقاومت حزب الله و شخص دبیرکل آن است.

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir