امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۷/۲۵
تاریخ انتشار:۱۱/ ۰۳/ ۱۳۹۵
با گذشت چند ماه از سال جدید/

رئیس شورای شهر رضوانشهر: افزایش نرخ کرایه تاکسی ها در رضوانشهر غیر قانونی است .

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری رضوان خبر، داستان افزایش خودسرانه کرایه‌های تاکسی ‌و خطوط بین شهری که در فروردین‌ ماه هرسال تکرار می‌شود، امسال نیز از نخستین روزها‌ی سال ۹۵در رضوانشهر آغاز شد و پس از روز سیزدهم و آغاز بهار با وضوح بیشتری مردم را درگیر خود کرد.

شورای اسلامی و شهرداری شهر رضوانشهر در روزهای پایانی سال ۹۴ تصمیمی برای افزایش قیمت کرایه تاکسی نگرفت. این عدم تصمیم گیری باعث شد از ابتدای سال جاری رانندگان تاکسی و به خصوص شخصی سواران بین راهی  کرایه  را که بیشتر مردم طبقه متوسط و سطح پایین جامعه خصوصا کارمندان ادارات و دانشجویان از طرفداران آن هستند به صورت خودسرانه افزایش دهند.

شهروندان نیز با گذشت چند ماه از آغار سال جدید معطل مانده‌اند که آیا کرایه‌های بیشتری پرداخت کنند یا نه ؟ آیا قانونی است یا غیر قانونی؟
یکی از کارمندان شهرستان رضوانشهر  معتقد است: هیچ نظارتی نسبت به عملکرد تاکسیرانی شهر رضوانشهر انجام نمی‌شود و آنان به تخلف آشکار خود  ادامه می‌دهند، یا اکثرا اصلا تاکسی در سطح شهر تردد نمیکند یا سلیقه ای و در ساعت های خاص اقدام به مسافر کشی آن هم با نرخ های متفاوت میکنند که همین امر باعث سوء استفاده شخصی سواران در شهر و بیرون از شهر شده است .

جهانبخش گلرخ در خصوص عدم تصمیم گیری درباره نرخ کرایه ها در سال جدید افزود : تاکنون هیچ گونه دستوری از سوی فرمانداری رضوانشهر جهت برگزاری جلسه و تعیین تکلیف نرخ کرایه ها به این شورا ابلاغ نشده است .

گلرخ اظافه کرد تا زمانی که فرمانداری به شورا ابلاغ نکند ما نیز نمیتوانیم هیچ گونه افزایش نرخی انجام دهیم و به شهرداری و تاکسیرانی رضوانشهر جهت اجرا ابلاغ کنیم.

رئیس شورای شهر رضوانشهر: افزایش نرخ کرایه تاکسی ها در رضوانشهر غیر قانونی است و هیچ‌کس حق افزایش خودسرانه نرخ کرایه‌ها را ندارد و با متخلفان برخورد می شود.

حال باید منتظر بمانیم تا کی مشکل دو یا چند نرخی بودن کرایه ها در رضوانشهر ودرگیری بین مسافران و رانندگان توسط مسئولین شهرستان حل خواهد شد.

انتهای پیام/

 

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir