امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۷/۲۶
تاریخ انتشار:۱۵/ ۰۳/ ۱۳۹۵
دسته خبری: یاداشت و گفتگو
محمد عبدالهی

کاهش جمعیت و جایگزینی آن در کشور نه تنها در حوزه اقتصاد ضربات سنگینی را وارد خواهد کرد بلکه در عرصه امنیتی و نظامی و سیاسی نیز کشور را با مشکل مواجهه خواهد ساخت.

به گزارش پایگاه خبری رضوان خبر به نقل از فارس ، «برای نابودی ایران لازم نیست به تاسیسات هسته‌ای ایران حمله کنید، چرا که تغییرات جمعیتی ایران بر علیه حکومت است و با کمی صبر خود مشکلات را حل می‌کند.»[۱] اینها اظهارات برژینسکی استراتژیست آمریکایی در خصوص وضع فعلی تغییرات جمعیتی ایران است. توجه به برنامه ریزی‌های چندین ساله ی دشمنان برای تحدید نسل در کشور اسلامی ایران، اهمیت مقابله با این سیاست را بیش از پیش روشن می سازد. در این راستا چند نکته قابل توجه است:

۱- ساموئل هانتینگتون” نظریه پرداز غربی درباره جمعیت کشورهای اسلامی می گوید: « یکی از مشکلات ما در مقابل کشورهای مسلمان، زاد و ولد زیاد در این کشورها است؛ جنبش‌های اجتماعی را آن‌ها به وجود می‌آورند. بنابراین تا چند سال دیگر که ما کشورهای غربی اُفت جمعیتی خواهیم داشت، این برای ما یک تهدید بزرگ است [۲].»این سخنان نشان دهنده هراس فوق العاده تحلیلگران غربی از جمعیت جوان کشورهای اسلامی و به ویژه ایران است. 

۲- “هنری کیسینجر”وزیر خارجه اسبق آمریکا در سال ۱۹۷۸ (پنج سال بعد از دریافت جایزه صلح نوبل) می‌گوید:  « سیاست آمریکا در قبال کشورهای جهان سوم، باید سیاست جمعیت‌زدایی باشد»[۳] در زمان وی پروژه مطالعاتی درباره تاثیر روند رشد جمعیت جهانی بر امنیت ملی آمریکا انجام شد. این پروژه، روند فزاینده رشد جمعیت جهانی را برخلاف امنیت ملی آمریکا دانسته و چگونگی همکاری سازمان های بین المللی و روش ترغیب اقناع رهبران کشورهای مورد نظر را برای کاهش روند رشد جمعیت تبیین می کند.

۳-کتاب “بمب جمعیت” نوشته “پائول ارلیش در سال ۱۹۶۸ انتشار یافت، ارلیش از دولت آمریکا می خواهد هم در داخل کشور و هم در کشورهای جهان سوم، سیاست هایی را برای کاهش نرخ رشد بشر اتخاذ کند. ناگفته نماند که “جان هولدرن” مشاور علمی اوباما از شاگردان وهمکاران ارلیش است.

۴-شرکت های صهیونیستی “راکفلر” و “گیتز” که در سال های اخیر نقش پیشتازی را در تسریع این سیاست ها بر عهده گرفته اند در تلاش هستند تا در پوشش انجام فعالیت های خیرخواهانه در پوشش دارو  و واکسیناسیون در روند کاهش رشد جوامع تاثیرات جبران ناپذیری را بگذارند.

۵-راکفلر که یکی از افراد کلیدی در زمینه سیاست‌های جهانی‌سازی و تشکیل “دولت واحد جهانی” است در کتاب خاطرات خود می‌نویسد: “برخی می‌گویند من در سراسر دنیا توطئه کرده‌ام تا ساختار سیاسی دنیا را یک‌پارچه کنم و به عبارتی یک “دنیای واحد” بسازم. اگر اتهام من این است، اعتراف می‌کنم که این اتهام صحت دارد، و من به آن افتخار می‌کنم[۴]

۶-اولین قرارداد پژوهشی بین ارتش امریکا و دانشگاه هاپکینز در سال ۱۹۴۸ منجر به تأسیس یک رشته ی دانشگاهی با عنوان (ارتباطات سلامت عمومی) با هدف اجرای یک برنامه ی مدون برای کنترل و کاهش جمعیت کشورهای کمتر توسعه یافته به خصوص کشورهای اسلامی شد. 

۷-بسیاری از تلاش‌ها جهت کاهش جمعیت، بر اساس این منطق صورت می‌گیرد که منابع طبیعی در دنیا در حال تمام شدن است و افزایش جمعیت، این روند را تسریع و در نتیجه، بشریت را با خطر انقراض مواجه می‌کند. از جمله اقداماتی که برای توجیه این نظریه صورت گرفته است، انتشار کتاب”اولین انقلاب جهانی” (The First Global Revolution) توسط اندیشکده  بین‌المللی “باشگاه رم” (Club of Rome) در سال ۱۹۹۱ بود..[۵]

۸-طبق اسناد منتشر شده از سوی پنتاگون برنامه هایی که کلیه آژانس های  سازمان ملل(UN) در سطح جهان در کشورهای دیگر اجرا می کنند به عنوان عملیات دفاعی و نظامی ارتش آمریکاست و سازمانها و مراکز مهم بین المللی و آژانس های سازمان ملل از جمله صندوق جمعیت سازمان ملل و سازمان بهداشت جهانی از دکترین امنیت ملی آمریکا تبعیت می کنند.زیرا رشد جمعیت جهان بر خلاف امنیت ملی امریکا تعریف شده است . 

دولت هاشمی و اصلاحات سردمداران سیاست نابودی جمعیت

طرح استعماری کاهش جمعیت که از سوی سران کشورهای استکباری تهیه و تنظیم شده است، سال ها توسط سازمان های بین المللی در ایران مورد پیگیری بود و دولت کارگزاران در دهه هفتاد، مجری طرح عقیم سازی جمعیت کشور بود.

با کنترل جمعیت در اوایل دهه ۷۰ اما دولت در سیاست‌های کنترل جمعیت خود تجدید نظر نکرد. مسئولان امر همچنان در دولت هاشمی بدون در نظر گرفتن هشدارهای کارشناسان جمعیتی ، برای کنترل جمعیت طرح ارائه می‌کردند . در دولت اصلاحات نیز  این سیاست ها کماکان ادامه پیدا کرد. تا میانگین رشد جمعیت به سمت منفی رشد پیدا کرد.

مقام معظم رهبری بارها مخالفت خود را با سیاست های کاهش جمعیت اعلام کردند؛ اما دولت ها توجهی به هشدارهای مکرر ایشان نشان ندادند .

علامه طهرانی در اثر بسیار ارزنده ی خود به نام «کاهش جمعیت ضربه ای سهمگین بر پیکر مسلمین» یا همان «رساله ی نکاحیه»  ار قول مقام معظم رهبری با واسطه نقل می کند:

« من حدس می زنم این{تحدید نسل} یک نقشه ی خارجی باشد و با این امر موافق نیستم. و در ملاقاتی که با جناب حجه الاسلام و المسلمین آقای رفسنجانی داشتم، ایشان را راجع به خطر این امر گوشزد کردم؛ ایشان گفتند : این یک نظری است و دیگر گفتاری نداشتند.»

نشریه استرالیایی “گیزمودو” (Gizmodo در تمجید سیاست های دولت سازندگی و اصلاحات در کاهش جمعیت می افزاید: «نمی دانیم در آینده چه اتفاق می افتد اما ما شواهدی داریم که در یک نسل، کشوری بزرگ و مذهبی مانند ایران قادر شد نرخ رشد جمعیت را پائین بیاورد. برنامه با شعار “یک فرزند خوب است، دو فرزند کافی است” آغاز شد. وعاظ در مساجد در باره آن سخن گفتند».

این گزارش در پایان، طرح کاهش جمعیت را الگوی مطلوبی برای دیگر کشورها معرفی کرده و می نویسد: «اگر می خواهیم از یک بحران اقلیمی با پائین آوردن جمعیت جهان پرهیز کنیم، شاهد خوبی داریم که اینکار می تواند بدون ارعاب انجام گیرد..»[۶]

دولت یازدهم ادامه دهنده سیاست های دولت سازندگی و اصلاحات

کم توجهی دولت یازدهم به هشدارهای رهبری در خصوص کاهش جمعیت،  ادامه روند دولت سازندگی و اصلاحات را در اذهان زنده میکند. متاسفانه پس از تصریح معظم له تاکنون دولت و مجلس نه تنها اقدام قابل‌توجهی در این راستا نکرده‌اند بلکه متاسفانه همچنان همان سیاست‌ها را ادامه میدهند و کم‌تر راهکاری برای کاهش سن ازدواج و جلوگیری از وقوع طلاق‌های زودرس در میان زوج‌های جوان ارائه می‌شود..بر اساس اطلاعات منتشر شده از کلیات برنامه ششم توسعه کشور که در دولت یازدهم تدوین شده است، شاهد حذف طرح حمایت از رشد جمعیت هستیم. طرحی که به باور رهبر حکیم انقلاب، تبعات منفی آن برای کشور تن انسان را می لرزاند.

چند پیشنهاد در راستای اجرای سیاست های افزایش جمعیت

۱- تلاش نخبگان دانشگاهی و اصحاب رسانه  با دفاع مستدل و پوشش رسانه ای برای اقناع مسوولین و آگاهی نخبگان دولتی به اهمیت و مزیت های برنامه های حمایت از افزایش جمعیت

۲- کارشناسی دقیق و تدوین برنامه جامع، بلندمدت و عملیاتی با تضمین های لازم تا با تغییر دولت ها و مسولین، دچار برخورد سلیقه ای و سیاسی نشود.

۳- اجرای بسته های  تشویق برای افزایش جمعیت. مثل دادن مسکن به افرادی که بیشتر از ۴ فرزند دارند و ارائه  تسهیلات ویژه برای فرزندان جدید.

۴- تسهیل ازدواج جوانان

۵- توسعه زیر ساخت‌های اقتصادی برای بهبود وضعیت اقتصادی خانواده‌ها توسعه اشتغال برای جوانان.

۶- کاهش هزینه‌های زایمان و تعلق گرفتن بیمه‌ی تکمیلی و حمایت مالی از زوج های نابارور.

 ۷- گسترش تبلیغات رسانه‌ای و فرهنگ سازی برای نسل‌های آینده از طریق رسانه‌های جمعی
۸-  فرهنگ سازی در راستای کاهش تجمل گرایی و ترویج ساده زیستی.

۹- بازتعریف و سازماندهی حضور اجتماعی زنان در جامعه بر اساس فرهنگ اسلامی

۱۰-  مقابله با فرهنگ فردگرایی، مصرف گرایی و گسترش زندگی شهری

ضرورت مقابله با جنگ خاموش

سالخوردگی جمعیت با همه تبعات سنگین مالی و غیرمالی که برای کشورها و نسل های جوان آینده خواهد داشت، یکی از دهها آفت کاهش جمعیت است. کاهش جمعیت و جایگزینی آن در کشور نه تنها در حوزه اقتصاد ضربات سنگینی را وارد خواهد کرد بلکه در عرصه امنیتی و نظامی و سیاسی نیز کشور را با مشکل مواجهه خواهد ساخت. توجه به برنامه ریزی‌های چندین ساله ی دشمنان برای تحدید نسل در کشور اسلامی ایران، اهمیت دغدغه ی مهم رهبری حکیم انقلاب، امام خامنه ای‌(حفظه الله) را روشن تر می سازد. چرا که افزایش جمعیت جوان در ایران، افزایش اقتدار سیاسی جمهوری اسلامی را در پی دارد و از این جهت خطر بزرگی برای استعمارگران محسوب می شود.

پی نوشت: 

[۱] . http://www.rajanews.com/news/184343

[۲] . http://farsi.khamenei.ir/others-note?id=25085

[۳] .  “AIDS, Opium, Diamonds, and Empire: The Deadly Virus of International Greed”

[۴] . “Common Sense 2009” 

[۵] . “Revolution from Above”

[۶] . http://www.jamnews.ir/detail/News/662857

انتهای متن/

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir