امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۷/۲۷
تاریخ انتشار:۱۵/ ۰۳/ ۱۳۹۵

فرمانده سپاه ناحیه رضوانشهر : قیام پانزده خرداد قیامی بود که ۱۵ سال بعد بر اساس آن انقلاب اسلامی شکل گرفت ، انقلابی که به رهبری امام خمینی(ره) و با اتکا به خداوند و مشارکت مردمی به ثمر رسید. در واقع قیام خونین ۱۵ خرداد را می‌توان ریشه و اساس انقلاب و شناسنامه هویتی انقلاب دانست.

بهرام صدیقی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی رضوان خبر گفت: ۱۵ خرداد یکی از نقاط عطف تاریخ کشور محسوب شده که توانست حقانیت اندیشه‌های امام و روحانیت را اثبات کند.

وی با اذعان به اینکه این واقعه به نوعی مقابله با کفر و استعمار بود و در ذهن تاریخ ثبت می‌شود، اضافه کرد: لازم است نسل جوان با دلایل وقوع قیام ۱۵ خرداد و دلایل مخالفت امام راحل با رژیم پهلوی آشنا شوند.

فرمانده سپاه ناحیه رضوانشهر امام خمینی را مظهر عدالت‌گستری و مقابله با کفر دانست و تأکید کرد: با وجود اینکه دشمنان در واکاوی اندیشه‌های امام اقدامات بسیاری داشته‌اند، در بازخوانی اندیشه امام تلاش‌های صورت گرفته کافی نیست.

صدیقی اصل اندیشه امام را گسترش اسلام در جهان و مبارزه با طاغوت دانست و افزود: امام راحل وحدت‌گرایی در جهان اسلام را مدنظر داشتند و در مقابل دشمنان با تفرقه‌افکنی مانع از تحقق این آرمان می‌شدند.

وی با بیان اینکه اندیشه‌های انقلابی امام راحل مسیر روشنی در مقابل حقیقت جویان قرار داده است، اضافه کرد: امروز نیز دشمنان با اسلام‌ستیزی و اسلام گریزی به دنبال مقابله با اندیشه‌های ناب امام و انقلاب هستند.

فرمانده سپاه در پایان تاکید کرد که مردم افتخار می کنند همواره پشتیبان ولایت فقیه هستند چرا که بدون شک مهم‌ترین اصل انقلاب اسلامی ایران ولایت فقیه است.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir