امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۸/۰۱
تاریخ انتشار:۲۲/ ۰۳/ ۱۳۹۵
دسته خبری: گیلان
با بیش از 180کارگر؛

کارخانه «آهن وفولاد لوشان» با بیش از ۱۸۰کارگر تعطیل شد.

به گزارش پایگاه خبری رضوان خبر ، کارخانه «آهن وفولاد لوشان» که در زمینه طراحی،ساخت و نظارت انواع سازه‌های فلزی و بتنی و پانل‌های مختلف درشهرک صنعتی جمال آباد لوشان در استان گیلان فعالیت دارد، از اول اردیبهشت ماه سال جاری (۹۵) به دلیل مشکلات مالی تعطیل شده و تمامی کارگران آن هم اکنون بیکارشده‌اند.

این کارگران که بصورت میانگین بین ۱۰سال سابقه کار دارند، در ادامه درباره وضعیت خود می‌گویند: مجموع ۱۸۰ کارگر این واحد تولیدی با یک ماه حقوق معوقه در دو مرحله در فروردین ماه سال جاری تعدیل شده‌اند.

به گفته آنان ۵۲ نفر از کارگران در هشتم و مابقی تقریبا بیستم فروردین ماه با اتمام قرارداد کارشان از کارخانه اخراج شده‌اند که هنوز این تعداد کارگرنتوانسته‌اند با کارفرما تسویه حساب کنند.

طبق ادعای آنان، علی رغم دریافت نکردن مطالبات معوقه، کارگران اخراجی این کارخانه به دلیل بدهی‌های مالی کارفرما به تامین اجتماعی امکان دریافت مقرری بیمه بیکاری را ندارند.

در ادامه کارگران اخراجی آهن و فولاد لوشان گفتند: این واحد صنعتی که سال‌ها دارای تولید و بازار فروش خوبی بود، اما از چند ماه قبل کارفرما به دلیل نامناسب خواندن شرایط تولید بدنبال تعطیلی کارخانه بوده است.

گفته می‌شود شرکت آهن و فولاد لوشان از واحدهای صنعتی متعلق به مه آفرید امیرخسروی بود که پس از پرونده تخلف سه هزار میلیارد تومانی مسئولیت اداره این واحد صنعتی با نظارت مراجع قضایی به خانواده وی سپرده شده است.

ایلنا

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir