امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۷/۲۶
تاریخ انتشار:۲۳/ ۰۳/ ۱۳۹۵
دسته خبری: ایران و جهان
رئیس پلیس اطلاعات آذربایجان غربی خبر داد

رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی فرماندهی انتظامی آذربایجان غربی گفت: تمام مراکز عرضه قلیان در آذربایجان غربی پلمب می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری رضوان خبر به نقل از فارس ؛ رحیم جهانبخش ظهر امروز در نشست خبری، اظهار داشت: پلیس آذربایجان غربی برای جمع‌آوری مراکز عرضه قلیان عزم بسیار جدی داشته و تا یک ماه آینده تمام مراکز عرضه قلیان در استان جمع‌آوری می‌شوند.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۷۰۰ مراکز غیرمجاز عرضه قلیان در آذربایجان غربی وجود دارد که تمام این مراکز به صورت جدی جمع‌آوری و پلمب خواهند شد.

رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی فرماندهی انتظامی آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: طبق قانون جامع ملی مبارزه با دخانیات متصدی رسیدگی به مراکز عرضه قلیان بر عهده وزرات بهداشت بوده، اما به دلیل اینکه امنیت اخلاقی را به هم می‌زنند پلیس نیز ورود پیدا کرده است.

وی تصریح کرد: یکی از موضوعات بسیار مهمی که بر چرخه امنیت اخلاقی لطمه وارد می‌کند، عرضه قلیان در تفرجگاه‌های سطح شهرها است.

جهانبخش از همکاری دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی با پلیس امنیت عمومی استان برای جمع‌آوری مراکز عرضه قلیان در شهرستان‌های استان تقدیر و قدردانی کرد و افزود: اولویت مراکز پلیس امنیت عمومی استان پاکسازی اطراف مراکز آموزشی در استان بوده است.

وی اضافه کرد: هیچ یک از فرهنگ‌ها و قومیت‌های ایرانی قلیان وجود ندارد، لذا باید با این موضوع به عنوان هجمه اجتماعی برخورد کرد و این بدعت را در فرهنگ ایرانی به عنوان یک ضد فرهنگ به مردم استان معرفی کرد.

رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی فرماندهی انتظامی آذربایجان غربی بر ضرورت ایجاد سلامت اخلاقی در تفرجگاه‌های سطح شهرهای آذربایجان غربی تأکید کرد و ادامه داد: اگر مراکز عرضه قلیان در شهرهای استان، قلیان‌های موجود را جمع‌آوری نکنند پلیس امنیت عمومی استان این مراکز را پلمب خواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد: ضرورت دارد صاحبان مراکز عرضه قلیان به صورت خود جوش قلیان‌های مراکز عرضه قلیان خود را بشکنند.

جهانبخش تأکید کرد: شهرستان ارومیه قابلیت لازم را برای جایگزینی فرهنگ مطلوب به جای فرهنگ غلط مصرف قلیان را دارد.

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir