امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۸/۰۱
تاریخ انتشار:۲۴/ ۰۳/ ۱۳۹۵

باتوجه به روند کنونی، پیش بینی می شود تا ده سال آینده در تالش و حومه، زمینی برای آینده‌ی فرزندانمان باقی نخواهد ماند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری رضوان خبر ، لیلا خالقی در یادداشتی کوتاه پیرامون فروش زمین های کشاورزی و باغی به غیربومیان در تالش نوشت: در خصوص خرید و فروش زمینهای کشاورزی و باغی در تالش به غیر بومیان، بررسی های بعمل آمده نشان می دهد که با توجه به احداث راه آهن قزوین رشت انزلی، آستارا در آینده نه چندان دور شهرستان تالش به یک قطب صنعتی وگردشگری قابل ملاحظه تبدیل خواهد شد.
به این ترتیب، تمام سرمایه داران و تجار ترغیب به خریدن زمینهای کشاورزی و باغی می شوند. این افراد در داخل تالش برای خود کمپانی خرید و فروش توسط افرادی بومی ایجاد نموده اند و با واسطه‌ی این افراد اقدام به خرید املاک می کنند.
مشکلات اصالت فرهنگی و قومی نیز در بعضی از روستاهها بچشم می‌خورد. پوشش لباسها و آداب و رسوم نیز تحت تأثیر این افراد مهاجر قرار گرفته است.
مسئولان محلی نیز در کمال تعجب نهایت همکاری، را با این افراد دارند تا این افراد راحت تر به مراد خود برسند. باتوجه به روند کنونی، پیش بینی می شود تا ده سال آینده در تالش و حومه، زمینی برای آینده‌ی فرزندانمان باقی نخواهد ماند و فرزندان ما مجبور به کُلفتی و بیگاری این افراد مهاجر خواهند شد.
بنابراین لازم است مقامات ذی ربط از جمله منابع طبیعی و آبخیزداری از دادن هر گونه مجوز ساخت برای زمینهایی که در سالیان دور تصرف عدوانی شده اند خوداری و نسبت به باز پس گیری آن اقدام نمایند.
در حال حاضر، در ییلاقات و حاشیه سواحل، تخلفات به وفور مشاهده می شود که بیانگر اوضاع نامناسب موجود در حفظ کاربری اراضی است.
نکته‌ی آخر در این مورد این است که دهیاران و مقامات محلی و بخشداری ها باید توجه به این امر داشته باشند که حل مشکلات روز مره‌ی امروزشان با گرفتن اندک درآمد حاصله از نقل انتقالات زمین ها، پیامدهای جبران ناپذیری در آینده‌ی نزدیک گریبانگیر شان خواهد کرد.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir