امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۱۰/۳۰
تاریخ انتشار:۲۶/ ۰۳/ ۱۳۹۵
دسته خبری: اجتماعی, گیلان
امام جمعه رستم آباد:

امام جمعه رستم آباد، گفت: مسکن مهری که با افتتاح آن چندین خانوار و اقشار کم بضاعت جامعه از غم بی خانمانی رهایی می یابند به خاطر یک کم کاری بلاتکلیف است آنوقت آقا از این طرح به عنوان طرح مزخرف یاد می کند.

به گزارش پایگاه خبری رضوان خبر به نقل از زیتون خبر، حجت الاسلام والمسلمین مالکی در جلسه شورای اجتماعی رودبار، ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات مومنین روزه دار به معضلات اجتماعی کشور و شهرستان رودبار پرداخت و اظهار کرد: توپ را به زمین این و آن انداختن برای مشکلات درست نیست.

وی با بیانم اینکه هرگاه مسئولین امر از فرمایشات امام زمانشان تبیعت نکردند با مشکل مواجه شدند، ادامه داد: مقام معظم رهبری بحث اقتصاد مقاومتی را مطرح می کنند اما برخی از مسئولین حرفهای غربی می زنند و به خود استقلالی کشور شک دارند.

امام جمعه رستم آباد، تصریح کرد: برخی مسئولی می خواهد اقتصاد کشور در شرایطی وابسته به بازارهای تجاری جهان باشد که هنوز بالنده و پویا نیست.

وی با بیان اینکه مبارزه با مفاسد اقتصادی در کشور کلیشه ای شده است، ابراز کرد: در عمل چیزی از مبارزه با مفاسد اقتصادی را شاهد نبوده ایم و فقط گفتاری بوده است.

حجت الاسلام مالکی در تشریح معضلات اجتماعی ابراز کرد: مقام معظم رهبری در اول فروردین امسال فرمودند که ۷۰ درصد کارخانجات کشور تعطیل هستند و درصد باقیمانده هم به اندازه ای که روی پای خود بمانند فعال هستند.

وی، با بیان اینکه وظیفه امام جمعه در یک شهر کار فرهنگی و دغدغه فرهنگ امور دینی داشتن است، ابراز کرد: امام جمعه دغدغه دین دارد دغدغه این دارد که دردهای مردم را به گوش مسئولین برساند و اقدامات مسئولین را به گوش ملت.

امام جمعه رستم آباد اظهار داشت: وظیفه امام جمعه این نیست که بیل و کلنگ بدست بگیرد و به دنبال ایجاد کار باشد و اجرایی و میدانی کار کند اگر اینگونه باشد وظیفه دستگاه هاهای متولی چه خواهد بود.

وی ادامه داد: در خطبه های نماز جمعه با مردم صحبت کردیم که برای حمایت از تولید داخلی کشت دوم را رونق دهند مردم هم پذیرفتند اما الان گلایه می کنند که گندم و جو روی دستمان باد کرده و کسی از ما نمی خرد و حمایت نمی کند.

حجت الاسلام مالکی ابراز کرد: وقتی دغدغه تولید داخلی را به مردم انتقال می دهیم و آنها لبیک می گویند اما در ادامه کار بی مهری می بینند آن وقت گفتن امام جمعه به تنهایی کار ساز نیست و مسئولین هم باید همت کنند.

وی ادامه داد: مسکن مهر رستم آباد با ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی فقط به خاطر یک دستگاه سپتینگ بلاتکلیف است.

امام جمعه رستم آباد، تصریح کرد: مسکن مهری که با افتتاح آن چندین خانوار و اقشار کم بضاعت جامعه از غم بی خانمانی رهایی می یابند به خاطر یک کم کاری بلاتکلیف است آنوقت آقا از این طرح به عنوان طرح مزخرف یاد می کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خواستار برخورد جدی با روزه خواری شد و گفت: روزه خواری در جامعه علنی شده و برخوردی هم با آن صورت نمی گیرد.

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir