امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
تاریخ انتشار:۲۸/ ۰۳/ ۱۳۹۵
خطیب جمعه رضوانشهر :

امام جمعه رضوانشهر : حق گرفتنی است آن‏هم از گرگی مثل آمریکا که باید حق را از دهانش بیرون کشید، اگر اقتدار علمی و فناوری ایران نبود آمریکایی‏ ها قطعاًهمین وضع فعلی راهم قبول نمی‏کردندبنابراین باید این اقتدار هر چه بیشتر افزایش یابد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری رضوان خبر ، حجت الاسلام والمسلمین هادی حبیبی در خطبه های نماز جمعه رضوانشهر اظهار نمود : رهبر معظم انقلاب در دیدار با مقامات عالی رتبه نظام فرمودند ، جوانانی که همیشه پای کارهستنددرهشت سال دفاع مقدس نیز بوده اند و همین الآن نیزجوانان انقلابی مدافع حرم هستند و دربحث اقتصاد مقاومتی هم همین جوانان انقلابی درصحنه حضوردارند و بنده به این جوانان انقلابی ارادت دارم.

وی در ادامه افزود : دو مشکل عمده کشور رکود و بیکاری است،جلوگیری از واردات کالاهایی که مشابه داخلی دارند و یا مورد نیاز کشور نیستند ، جمهوری اسلامی ابتدائاً برجام را نقض نخواهد کرد زیرا وفای به عهد دستور قرآنی است اما اگر تهدید نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا مبنی برپاره کردن برجام عملی شود،جمهوری اسلامی برجام را آتش خواهد زد که این‏کار هم دستوری قرآنی درباره نقض عهد متقابل است.

وی در ادامه افزود : وظیفه طرف مقابل، برطرف کردن تحریمها بود اما به این وظیفه عمل نکرده یعنی بخشی از تحریمها را به ‏نحوی برداشته  اما در عمل تحریمها برداشته نشده است ، آمریکایی ‏ها تحریمهای اولیه را به ‏طور کامل حفظ کرده ‏اند که این مسأله بر تحریمهای ثانویه نیز که قراربود برطرف شود اثر می‏گذارد.

امام جمعه رضوانشهر افزود : دست‏ اندرکاران به این واقعیات توجه و دقت کنند و این حرف را تکرار نکنند که تحریمها برداشته شده است، مقامات دولت آمریکا در زبان و بخشنامه می‏گویندکه مانعی برای معاملات بانکی با ایران وجود ندارد اما در عمل کاری می‏کنند که بانکها جرأت معامله با ایران را نداشته باشند. کسی نبایدکار آمریکایی ‏ها را توجیه کند.

حجت الاسلام حبیبی گفت : حق گرفتنی است آن‏هم از گرگی مثل آمریکا که باید حق را از دهانش بیرون کشید، اگر اقتدار علمی و فناوری ایران نبود آمریکایی‏ ها قطعاًهمین وضع فعلی راهم قبول نمی‏کردندبنابراین باید این اقتدار هر چه بیشتر افزایش یابد.

وی در ادامه افزود : برخی تصور می‏کنند ما می‏توانیم با آمریکا کنار بیاییم و مشکلات خود را حل کنیم درحالی‏که این تصور نادرست و یک توهم است.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir