امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۷/۲۵
تاریخ انتشار:۲۸/ ۰۳/ ۱۳۹۵
دسته خبری: اجتماعی, سیاسی, گیلان
خطیب جمعه اسالم:

امام جمعه اسالم : بعضی ها در تالش، با نام بردن کسانی که جزء عوامل اصلی فتنه ۸۸ بودند یا جزء ساکتین در فتنه ۸۸ بودند، وفاداری خودشان را به فتنه براندازی نظام ثابت کردند.

به گزارش  پایگاه خبری رضوان خبر به نقل از مریان خبر ؛ حجت الاسلام جدایی امام جمعه اسالم  در خطبه دوم  نماز جمعه این بخش با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری در دیدار با سران قوا و مسئولین نظام ضمن تبیین سخنان حضرت آقا نکاتی را بیان کرد .

جدائی در ادامه گفت: بعضی ها در تالش به اسم اصلاحات به اسم دولت تدبیر و امید، همان راه فتنه سال ۸۸ را طی می کنند.بعضی ها در تالش، با نام بردن کسانی که جزء عوامل اصلی فتنه ۸۸ بودند یا جزء ساکتین در فتنه ۸۸ بودند، وفاداری خودشان را به فتنه براندازی نظام ثابت کردند.مسیر اصلاحات با مسیر اعتدال یکی نیست.عده ای می خواهند این راه را به نفع جریان خودشان مصادره کنند.در حالی که اصلاحات در عرصه فرهنگی، کارنامه خوبی از خود نشان نداد.رییس اصلاحاتی که از آن نام می برند و در روز رحلت ام المومنین حضرت خدیجه کبری کف می زنند، مورد تأیید مقام معظم رهبری نیست.پرونده سنگینی دارند.حضرت آقا به ایشان اجازه حضور در حسینیه را نمی دهند.دروغ می گویند کسانی که از دم مسیحیایی حضرت آقا سخن می گویند اما در عمل با مبانی فکری آقا مبارزه می کنند .این ها ضد ولایت فقیه هستند. این ها همان نامحرمانی هستند که امام راحل فرمودند نگذارید انقلاب به دست نا اهلان و نامحرمان بیوفتد و اینها باید تصفیه شوند.

وی  در ادامه به حضور رسمی و صمیمانه عالی ترین مقام اجرائی استان ، نماینده تام الاختیار دولت ، استاندار گیلان  دکتر نجفی ، در دفتر امام جمعه بخش اسالم اشاره کرده وگفت : در واقع حضور استاندار محترم در دفتر امام جمعه اسالم دیدار با مردم مومن و فرهیخته و انقلابی بخش اسالم بود.
عصر دیروز برای اسالم روزی تاریخی شد ،حضور آقای دکتر نجفی در دفتر و مذاکره در مورد مسائل مورد نیاز بخش اسالم، برکات زیادی خواهد داشت.
در درجه اول آسفالت ۳ کیلومتری محدوده اسالم و خلیف آباد را شامل خواهد شد.
بنده به استاندار محترم گفتم که: شادی مردم در هنگام آسفالت کوچه ها و شور و هیجانی که در حین ریخته شدن آسفالت در کوچه ها بوجود می آید نا خودآگاه انسان را به یاد ایام شادی در عید می افتد .

یکی دیگر از برکات حضور آقای استاندار ، بررسی ساخت مصلا بود که انشا الله به زودی وارد اقدامات جدّی و عملی خواهیم شد. از آن جایی که ائمه جمعه زبان گویای مردم هستند و نیز نمایندگان ولایت در مناطق مختلف می باشند ، توجه به درخواست ها و مطالبات ائمه جمعه ، در واقع به نوعی توجه به مطالبات مردمی و رهبری است.چون ائمه جمعه که به دنبال منافع شخصی خود نیستند. امیدوارم تعاملات بین دولت و ملت روز به روز بیش تر گردد ، تا بتوانیم با دستان توانمند استاندار محبوب و فرماندار عزیزمان و بخشداری محترم ، مشکلات بخش را مرتفع نماییم.

جدائی در ادامه با اشاره به هفته جهاد کشاروزی گفت: روز سه شنبه رییس و معاونین و کارمندان  اداره جهاد کشاورزی در دفتر امام جمعه حضور پیدا کرده ، گزارشی مفصل از اقدامات انجام شده ارائه کردند .

وی ادامه داد : باتوجه به قابلیت های بالایی که در تالش وجود دارد و سالانه ۱۷۶ هزار تن محصول برنج تولید می کند و از این محل ۸۲ میلیارد تومان درآمد کشاورزان می باشد و ۴۸% اشتغال را هم به خود اختصاص داده ، جا دارد برای بهره برداری بهتر، کشاورزی صنعتی جایگزین کشاورزی سنتی گردد.تولید برنج، کیوی، دام ، زنبور، مرغ داری، انواع میوه جات، قارچ ، پتانسیل خوبی برای تالش و اسالم می باشد.متاسفانه در این سال های آخری، تولید گیلاس جای خود را به تولید کیوی داده که به نظر می رسد کارخوبی صورت نگرفته باشد. خبر بدی که دارم این است که ۱۶۰ میلیار متر مکعب آب که داشتیم ۱۲۰ میلیارد متر مکعب مصرف شده و تنها ۴۰ میلیارد متر مکعب مانده ، و این تهدید بزرگی برای ما است.به این خاطر صرفه جویی در مصرف آب باید عنوان اصلی مهارت های زندگی باشد.صرفه جویی در مصرف آب باید فرهنگ سازی اساسی بشود.تلویزیون در این زمینه می بایست به اشکال مختلف کار کند.بعد از ۱۰ سال ۱۰ استان ما آب نخواهد داشت.۳۰% در کشاورزی پرتی آب داریم.و در دوش حمام و شستن ظروف هم ۴۵% پرتی آب داریم.

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir