امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
تاریخ انتشار:۳۰/ ۰۳/ ۱۳۹۵
به مناسبت میلاد امام حسن مجتبی (ع) و روز اکرام و اصناف/

جشنواره غذا با موضوع سفره افطاری به همراه بازی های بومی محلی همراه با اجرای موسیقی محلی ، شعر خوانی و اجرای نمایش کشتی محلی و طناب کشی ، قیش بازی در استراحتگاه فرهنگیان پونل برگزار می گردد.

منصور هادی پور مسئول میراث فرهنگی صنایع دست و گردشگری رضوانشهر در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری رضوان خبر اظهار نمود: به مناسبت میلاد امام حسن مجتبی (ع) و روز اکرام و اصناف جشنواره غذا با موضوع سفره افطاری در شامگاه روز دوشنبه مورخ ۳۱/۳/۹۵ در استراحتگاه فرهنگیان پونل برگزار می گردد.

هادی پور افزود : ضیافت افطاری از سوی مدیریت استراحتگاه (بخش خصوصی) و هنرمندان صنایع دستی با هماهنگی این واحد و کمیته امدادشهرستان رضوانشهر با حضور ۵۰۰ نفر از خانواده عزتمند کمیته امداد و مسئولین استانی و شهرستانی با ارئه فرهنگ غذایی منطقه و پذیرایی از میهمانان و مدعوین برگزار می شود.

همچنین به مناسبت ولادت امام دوم شیعیان و روز اکرام و اصناف و صرف افطار از ساعت ۲۲ می باشد .

جشنواره فرهنگی بازی های بومی محلی همراه با اجرای موسیقی محلی ، شعر خوانی و اجرای نمایش کشتی محلی و طناب کشی ، قیش بازی در همین مکان برگزار می گردد.

هادی پور هدف از برگزاری این مراسم را دستگیری از افراد نیازمند وایتام و حفظ نوع دوستی و همچنین معرفی آداب و رسوم فرهنگ ارزشمند ملی و مذهبی و معرفی بیشتر فرهنگ غذایی و سفره منطقه و آشنایی بیشتر با برخی از غذاهای سنتی و اجرای بازی های بومی محلی در راستای شور و نشاط و ایجاد امید و شادابی در بین شهروندان اعلام نمود.

وی در پایان تاکید کرد: در ماه مبارک رمضان از سوی میراث فرهنگی از سال ۹۴ تاکنون این سومین جشنواره فرهنگی غذا با موضوع افطاری در سطح شهرستان رضوانشهر برگزار گردیده است.

رئیس ادراه میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری رضوانشهر که از یک ماه پیش به سمت مسئول بازی های بومی محلی منسوب شده است خبر داد : بعد از ماه مبارک رمضان جشنواره بومی محلی در رضوانشهر برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir