امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۷/۲۸
تاریخ انتشار:۰۷/ ۰۴/ ۱۳۹۵

شرکت کنندگان در این مراسم پس از قرائت آیاتی از کلام الله مجید و قرآن به سر گرفتن، دعای روح بخش جوشن کبیر را زمزمه کردند و با استغفار از درگاه الهی، حاجات مادی و معنوی خود را از خالق منان طلب نمودند.

همزمان با فرارسیدن شب بیست یکم ماه مبارک رمضان، دومین شب از شبهای پرفضیلت قدر و شب شهادت مولای متقیان حضرت علی علیه السلام، شیعیان و دوست داران آن حضرت در شهرستان رضوانشهر با حضور در مجلس معنوی شب قدر، که در مسجد جامع این شهرستان برگزار گردید، ضمن به جا آوردن اعمال این شب با اهمیت، در سوگ امام اول خود اشک ماتم ریختند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری رضوان خبر ؛ شرکت کنندگان در این مراسم  پس از قرائت آیاتی از کلام الله مجید و قرآن به سر گرفتن، دعای روح بخش جوشن کبیر را زمزمه کردند و با استغفار از درگاه الهی، حاجات مادی و معنوی خود را از خالق منان طلب نمودند.

حجت الاسلام و المسلمین احمدی اظهار نمود: چون روزه این ماه روزه معین است ، اگر روزه دار نیت کند که روزه را بشکند به هر دلیلی موفق نشود روزه اش باطل است و باید روزه قضا را بجا آورد.ولی اگر موفق به خوردن روزه شود باید علاوه بر قضا کفاره آن را هم بدهد که معادل شصت روز روزه می باشد.

وی ادامه داد: شب قدر شب تقدیر و سرنوشت بوده و شبی است که مقدرات یک سال انسان‌ها رقم می‌خورد.

وی تاکید کرد: امربه معروف و نهی از منکر فریضه دینی فراموش شده ای است که باید آن را زنده کنیم . باید اول خودمان معروف ها ومنکر ها را بشناسیم  و بدان عمل کنیم  و بعد دیگران را بدان ترقیب و یا از آن نهی کنیم.

احمدی همچنین گفت : در مرام اسلامی گرفتن مسئولیت از روی تکلیف است ، پس چرا باید برای گرفتن پست و مقام دست به هر کاری بزنیم و اخلاق را زیر پا بگذاریم .

11 10 09 08 07 06 01 02 04

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir