امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۷/۲۵
تاریخ انتشار:۰۵/ ۰۴/ ۱۳۹۵
دسته خبری: گیلان

چرا درخت ها را به صورت ناصحیح هرس می کنند تا اینچنین شاهد تجدید خاطره تلخ قطع و نقص عضو درخت های چنار در بین عموم مردم سیاهکل باشیم؟

به گزارش پایگاه خبری رضوان خبر به نقل از  درسیاهکل، درخت چنار و سیاهکل خاطره ای دیرینه با یکدیگر دارند. بچه های سیاهکل با این درخت ها بزرگ شده اند و اکنون همان بچه های قدیمی با بچه های خود در زیر سایه این درخت ها قدم می زنند.

قطع کردن درخت های چنار در زمان شهردار سابق و شورای اسلامی دوره سوم سیاهکل، خاطره ای تلخ در ذهن شهروندان سیاهکلی به جا گذاشته است. در قسمت هایی از شهر سیاهکل این درخت ها به صورت کامل و در قسمت هایی نیز به صورت نصفه قطع شدند.

متأسفانه به صورت ناگهانی باخبر شدیم که درخت های چنار سیاهکل به صورت مجدد در حاصل نصف شدن هستند، درخت هایی که مانند سینمای تخریب شده و البته رها شده سیاهکل، برای مردم این شهر خاطرات فراوانی به همراه دارد.

قطع درخت چنار (۱)

در سال ۱۳۹۲ به جای اینکه درخت هایی که شاخ و برگ های آنها مزاهم سیم های برق شده بود قطع بشوند، به صورت جالبی هرس شدند و هیچکدام از شهروندان سیاهکلی از این بابت ناراضی نبودند.(لینک خبر)

derakht_chenar (1)

در همان سال کاظمی شهردار سیاهکل در گفتگو با خبرنگار درسیاهکل اعلام کرد که شهرداری درختان چنار را قطع نمی کند، اما به دلیل وجود سیم های برق، مجبور به هرس درختان می باشد.(لینک خبر)

در سال ۱۳۹۳ نیز نقص عضو درخت ها به صورت مجدد اتفاق افتاد و با واکنش شهروندان سیاهکلی روبرو شد.(لینک خبر)

derakht_chenar_dar_siahkal (2)

عیسی کاظمی در گفتگو با خبرنگار درسیاهکل در این رابطه هرس درخت های چنار برای چندمین بار درسیاهکل اظهار داشت: شهرداری سیاهکل هیچگونه تمایلی برای قطع درخت های چنار سیاهکل ندارد.

kazemi

وی افزود: اداره برق سیاهکل به دلیل اینکه درخت های چنار از سیم های برق دور باشند، این کار را با هماهنگی شهرداری سیاهکل انجام داده است.

شهردار سیاهکل دلیل موافقت شهرداری با هرص کردن درخت ها را محافظت از جان شهروندان اعلام کرد و گفت: یکی از دلایل کنونی اداره برق سیاهکل برای هرس کردن درخت های سطح شهر، جلوگیری از اتصالی کردن سیم های برق و قطع برق شهر سیاهکل و خطر برق گرفتگی عابرین پیاده در صورتی اتصال سیم برق با درخت ها می باشد.

قطع درخت چنار (۲)

کاظمی با بیان اینکه ما نیز مانند شهروندان سیاهکلی تمایل داریم تا درخت های چنار به رشد خود ادامه بدهند، تصریح کرد: در صورتیکه اداره برق سیم های برق خود را در مسیرهایی که درخت های سطح شهر در آنجا قرار دارد به صورت زیرزمینی عبور بدهد، هیچ نیازی به هرص کردن درخت ها به این شکل وجود ندارد.

قطع درخت چنار (۳)

در این بین اظهار نظر نامدار آراسته عضو شورای اسلامی شهر سیاهکل در رابطه با قطع درختان چنار نیز جالب است.

araste_shora_dar_siahkal

وی در فضای مجازی در این رابطه چنین بیان کرده است: «با سلام و عرض ارادت به همه شهروندان عزیز سیاهکلی. قطع درختان بدون اطلاع اینجانب صورت گرفته بدینوسیله مراتباعتراض خود را اعلام می نمایم تکرار اینگونه حرکات خودسرانه را به صلاح سیاهکل نمیدانمارادتمند آراسته شورای شهر سیاهکل»

قطع درخت چنار (۴)

این اظهار نظر آراسته و گفتگویی که خبرنگار درسیاهکل با شهردار سیاهکل انجام داده قدری با یکدیگر متفاوت است.

آراسته از بی اطلاعی خود به عنوان یکی از رکن های تصمیم گیری در حوزه شهری سیاهکل خبر می دهد و می گوید این کار خودسرانه را به صلاح نمی داند و کاظمی نیز اعلام می کند که دلیل موافقت شهرداری با درخواست اداره برق برای هرس درخت ها؛ حفاظت از جان شهروندان است.

حال اگر از این سخنان بگذریم، سئوال اینجاست که چرا درخت ها را به صورت ناصحیح هرس می کنند تا اینچنین شاهد تجدید خاطره تلخ قطع و نقص عضو درخت های چنار در بین عموم مردم سیاهکل باشیم؟

چرا این درخت ها درست در زمانیکه مردم در روزهای گرم تابستان نیاز به سایه آنها دارند اینچنین هرس می شوند؟

انتهای پیام/

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir