امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۸/۰۲
تاریخ انتشار:۰۹/ ۰۴/ ۱۳۹۵
محمد شکوری:

حمله ناو یو اس اس وینسنس به پرواز ایرباس ۶۵۵ ایران به مقصد دوبی دشمنی آمریکا با مردم ایران را ثابت کرد .

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری رضوان خبر ، ۱۲ تیرماه سال ۱۳۶۷ برابر با سوم ژوئیه ۱۹۸۸ ناو یو اس اس وینسنس امریکایی با ورود غیر قانونی و تجاوز به آب های کشورمان در حوزه خلیج فارس به فرماندهی گماشته رونالد ریگان رئیس جمهور وقت  کشور متخاسم امریکا ویلیام راجرز و سگ های دست پرورده وی یک فروند پرواز مسافربری ایرباس ۶۵۵ ایران به مقصد دوبی با ۲۹۰ سرنشین غیر نظامی را بصورت ناجوانمردانه و وحشیانه مورد هدف مویک های خود قرارداده و در این حادثه عامل کشته شدن تمام ۲۹۰ سرنشین پرواز ۶۵۵ بودند .

پرواز ۶۵۵ ایران دارای ۲۹۰ سرنشین بهمراه خدمه پرواز بود که شامل ۴۶ مسافر غیر ایرانی ۵۶ زن و ۶۶ کودک بوده که این اقدام نهایت دشمنی مستقیم امریکا و مزدوران دوره دیده آن دولت با مردم ایران را نشان می دهد . زیرا تمام سرنشینان آن پرواز غیر نظامی بوده و بیشتر زنان و کودکان را شامل بوده است و تعدادی نیز غیر ایرانی بودند و هیچ ربطی به امورات دولتی و حکومتی ایران اسلامی نداشته .

اما این حمله ناجوانمردانه امریکایی ها به هواپیمای مسافر بری ایران تنها نمونه ای از دشمنی ایالات متحده برای اثبات جنایاتش علیه ایران گوشه ای از وجود ۱۷هزار شهید ترور مورد حمایت امریکا از این موضوع می باشد که رئیس جمهور وقت ایالات متحده در هنگام بازنشتگی افسر مسئول ناو وینسنس به وی نشان لیاقت و شجاعت اعطا کرد و بر حمایت دولت امریکا از این جنابت تا کید نمود و حتی حاضر به عذر خواهی و دلجویی از خانواده های جانباختگان نیز نشدند .

در نهایت بررسی ها نشان از مورد هدف قرار گرفتن پرواز ۶۵۵ ایران با مو مورد موشک کروز ناو وینسنس حکایت داشت که از ناحیه بال چپ و دم هواپیما مورد اثابت قرار گرفته بود که پس از ۸۴ ثانیه از مورد هدف قرار گرفتن سقوط و با دریا برخورد کرد ه و به صورت کامل مهدم شد .

بعد ها اعلام شد که راجرز کاپیتان ناو وینسنس با در نظر گرفتن اینکه یک هواپیمای جنگنده اف۴ بوده به آن دستور شلیک از فاصله ۳۸ کیلومتری از ناو جنگی که در پروانه برنامه ریزی شده بین المللی پروازها قرار داشته مورد هدف قرار داده که این موضوع خود نیز جای بررسی دارد .

در ادامه جریان پیگیری این جنابت و شکایت جمهوری اسلامی ایران در نهات پس از چندین سال از کارشکنی های صورت گرفته و کم کاری های دادگاههای بین المللی پرونده این شکایت با پرداخت تنها خسارتی به خانواده های قربانیان مختومه شد و مقامات امریکایی نیز هیچ وقت ابراز همدردی و تاسف نکردند و از کاپیتان راجرز نیز برای این کار او تقدیر بعمل آورده و نشان افتخار و لیاقت و شجاعت را به او اهدا کردند .

امریکا بعنوان یک کشور دشمن از عزت و حضور و اقتدار و همدلی مردم ایران عزیز وحشت داشته و در تمامی دوران در تلاش جهت ایجاد تنش در میان مردم انقلابی بوده که با آگاهی و روحیه انقلابی مردم و رهنمون های مقام معظم رهبری به حمدالله تا به امروز شکست خورده است و امروز شاهد آن هستیم که با ترور هر بهشتی و علی محمدی ها بهشتی ها و علی محمدی های بسیاری تعلیم و تربیت شده اند برای اینکه خون بدهند ، خاک بخورند اما خاک ندهند .

انتهای پیام/

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir