امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۱/۰۹
تاریخ انتشار:۲۶/ ۰۸/ ۱۳۹۴
دسته خبری: گیلان
مدیر اجرایی دفتر نمایندگی جمعیت طرفداران ایمنی راه‌های گیلان:

مدیر اجرایی دفتر نمایندگی جمعیت طرفداران ایمنی راه‌های گیلان با بیان اینکه تلفات سوانح رانندگی نسبت به ۱۰ سال اخیر تا ۳۰ درصد کاهش یافته است، گفت: با وجود این کاهش وضعیت تلفات حوادث جاده‌ای همچنان قرمز است.

رضوان خبر به نقل از خبرگزاری فارس از رشت نوشت؛ ابراهیم گلسرخی پیش از ظهر امروز در مراسم ایمنی راه‌ها در روستای بلسنبه این شهرستان با قدردانی از حضور «پورتقی» عضو هیئت مدیره جمعیت طرفداران ایمنی راه‌های کشور اظهار کرد: پیامبر (ص) فرمود «در حقیقت مردم را شتاب‌زدگی به هلاکت می‌رساند و اگر مردم آرام و از عجله به‌دور بودند هیچ‌کس هلاک نمی‌شد».

وی یکی از دلایل اصلی تلفات سوانح رانندگی را عجله و شتاب با سرعت غیرمجاز عنوان کرد و افزود: تلفات و سوانح رانندگی یکی از چالش‌های بزرگ کشور است.

مدیر اجرایی دفتر نمایندگی جمعیت طرفداران ایمنی راه‌های گیلان به ذکر آماری از سازمان پزشکی قانونی کشور پرداخت و گفت: طبق این آمار، از ۱۴ سال گذشته تاکنون ۳۱۵ هزار و ۲۶۴ شهروند ایرانی جان خود را بر اثر سوانح رانندگی در جاده‌های کشور از دست داده‌اند.

وی ادامه داد: اگر این آمار را در مدت زمان ۱۴ سال تقسیم کنیم نشان می‌دهد که به طور میانگین در این سال‌ها روزانه ۶۱ شهروند ایرانی جان خود را از دست داده و این رقم فوت در صحنه است.

گلسرخی با بیان اینکه سوانح رانندگی عمدتاً جوانان را به کام مرگ می‌کشاند، تصریح کرد: تعدادی از جوانان روستای بلسبنه نیز در اثر تصادف کشته شدند اما آیا واقعاً نمی‌توان بر معضل تصادف غلبه کرد.

وی همدلی و هم‌سویی سازمان‌های دولتی و مردم را در مهار تصادفات تاثیرگذار دانست و گفت: برای فائق آمدن به این جنگ پنهان در جاده‌ها به برنامه‌ریزی دقیق فرهنگی نیاز است و عزم ملی را می‌طلبد.

این مسئول با اشاره به اینکه ایمنی راه‌ها یکی از شاخصه‌های فرهنگ است، افزود: باید آن را گسترش دهیم و آگاهی دادن به مردم و بالا بردن حساسیت مردم، جزو مباحث ایمنی است.

وضعیت قرمز تلفات حوادث جاده‌ای 

وی افزود: وقتی به ایمنی کمک کنیم در اصل به نجات خود و فرزندانمان کمک می‌کنیم و تلفات سوانح رانندگی نسبت به ۱۰ سال اخیر تا ۳۰ درصد کاهش یافته اما این رقم باید بیشتر کاهش یابد و با وجود پایین آمدن آمار تلفات سوانح رانندگی، وضعیت ما در این حوزه همچنان قرمز است.

گلسرخی وظایف تمام مدیران دولتی در زمینه مذکور را مهم دانست و یادآور شد: هدف از تشکیل جمعیت طرفداران ایمنی راه‌ها همراه کردن مردم با قابلیت و ظرفیت‌های دستگاه‌های اجرایی است.

وی با تصریح بر اینکه جمعیت مذکور در راستای اهداف ذاتی خود در دو مقوله اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی اقدام می‌کند، خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری همایش ایمنی راه‌ها، ارتقای سطح آگاهی و باورهای عمومی در زمینه فرهنگ ترافیکی و حساس کردن افکار عمومی نسبت به کاهش حوادث رانندگی و افزایش ایمنی تردد با توسعه و ارتقای فرهنگ ترافیکی است.

مدیر اجرایی دفتر نمایندگی جمعیت طرفداران ایمنی راه‌های گیلان افزود: رفتارهای پرخطر فراوانی شناسایی شده‌اند که با تلنگر، اطلاع‌رسانی و آموزش به‌راحتی می‌توان جان انسان‌های بی‌گناه و خانواده‌های دردمند آنها را نجات داد و برگزاری اینگونه همایش‌های مربوط به سوانح رانندگی نقش مهمی در ایجاد حساسیت در اقشار مختلف دارد.

وی از تلاش و پیگیری‌ها و مساعدت‌های فرماندار شهرستان رشت، بخشدار کوچصفهان، یوسفی رئیس شورای اسلامی بلسبنه، دهیار، مردم روستای بلسبنه و… قدردانی کرد.

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2016 Rez1khabar.ir