امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۱/۰۹
تاریخ انتشار:۲۰/ ۰۹/ ۱۳۹۴
خطیب جمعه پره‌سر:

امام جمعه پره‌سر : محیط دانشگاه‌ها باید از چالش‌های سیاسی به‌ دور باشند و مسئولان سخنرانان مسئله‌دار را به مراکز علمی دعوت نکنند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی رضوان خبر ، حجت‌الاسلام محمد مهدی‌نژاد در نماز جمعه این شهر با تسلیت رحلت پیامبر (ص) و شهادت امام حسن مجتبی و امام رضا (ع)، اظهار کرد: سوق دادن دانشجویان به زد و بند سیاسی خلاف مصالح نظام و منویات حضرت امام (ره) است.

امام جمعه پره‌سر رضوانشهر با بیان اینکه عده‌ای برای حفظ منافع خود به دنبال سیاسی کردن فضای دانشگاه هستند، خاطرنشان کرد: دانشجویان باید در دانشگاه‌ها به دنبال سیاست دینی و اسلامی بوده و همزمان با تحصیل علم و معنویت و دانش، پیگیر تحلیل عمیق سیاسی در دانشگاه‌ها باشند.

وی با بیان اینکه دانشجویان با بصیرت‌افزایی همواره توطئه و فتنه‌ها را هوشمندانه رصد کنند، تصریح کرد: دانشجویان باید در برابر مبانی اعتقادی، فرهنگی، ارزش‌های ملی و انقلابی جامعه مقاوم و استوار باشند.

مهدی‌نژاد تصریح کرد: ۱۶ آذر امسال محیط‌های دانشگاه حواشی فراوانی به دنبال داشت و نمی‌توان آن را با تراز دانشگاه‌های مورد انتظار امام (ره) و ملت شریف و مومن و انقلابی مقایسه کرد.

وی با بیان اینکه دانشگاه و دانشجو باید سیاسی باشند و فهم درک سیاسی توأم با قدرت تحلیل داشته باشند، افزود: دانشجویان باید خودشان تحلیل سیاسی عمیق داشته باشند نه اینکه تحلیل‌های سیاسی را دیگران به آنها دهند.

مهدی نژاد ادامه داد: عده‌ای از سیاسیون در سخنرانی‌های خود در دانشگاه‌ها به دنبال تنش در جامعه هستند و با آلوده کردن فضای دانشگاه می‌خواهند به دانشجویان صدمه بزنند و برخی با شعارهای عوام‌فریبانه در برابر آرمان‌های نظام و امام (ره) آرایش سیاسی گرفته‌اند تا به فضای علمی کشور آسیب برسانند.

خطیب جمعه پره‌سر رضوانشهر با بیان اینکه فتنه‌گران سال ۸۸ به دنبال به چالش کشاندن نظام و نیروهای ارزشی و بسیجی هستند، خاطرنشان کرد: این نظام حاصل رشادت‌ها و ایثارگری شهداست و محیط دانشگاه باید از چالش‌های سیاسی فاصله داشته باشد و نباید سخنرانان مسئله‌دار را به محیط دانشگاه‌ها راه داد.

وی با تصریح بر اینکه نقد منصفانه برای پیشرفت کشور موثر است، یادآور شد: مسئولان دولتی از نقد تخریبی بپرهیزند زیرا نقدهای تخریبی به صلاح دولت نیست.

مهدی‌نژاد به ماجراجویی‌های ترکیه در عراق و سوریه اشاره کرد و متذکر شد: ورود نیروهای نظامی ترکیه به خاک عراق عمل تجاوزگرانه بوده و راهی که مسئولان ترکیه در پیش گرفته‌اند راه ویرانگر و پرخطر برای دولت و مردم ترکیه است.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2016 Rez1khabar.ir