امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۱/۰۹
تاریخ انتشار:۰۸/ ۱۱/ ۱۳۹۴
دسته خبری: سیاسی, گیلان
واکنش جالب خانم تحریری نیک‌صفت

کمتر از یک‌ماه دیگر رقابت های انتخابات مجلس شورای اسلامی به طور رسمی و قانونی انجام می گیرد و این در حالیست که تقریبا همه جریان‌های سیاسی به نوعی تمایل خود را برای رقابت صندلی سبز بهارستان نشان داده اند

به گزارش پایگاه خبری رضوان خبر ، در حالی که دقیقاً ۳۰روز تا برگزاری انتخابات مجلس دهم فرصت باقی است و فعالیت های انتخاباتی احزاب و جریانات سیاسی به انواع و انحای مختلف در جریان است؛ شاهد برخی نکات خاص در آرایش جریانات سیاسی هستیم.

در حوزه های انتخابیه استان گیلان که تعدد کاندیداها به چشم می خورد، در اکثر شهرستان ‌ها جریان اصولگرایی تاکنون موفق به انتخاب گزینه نهایی نشده و گزینه های اعلام شده این طیف سیاسی از نتیجه نشست های متعدد همواره نام های مختلفی بوده و حاشیه های فراوانی را به دنبال داشته است.

خبرهای پشت پرده حاکی از آن است که چهره های شاخص جریان اصولگرایی که در دوره های گذشته با شکست سنگینی از سایر رقبای خود جامانده بودند در این دور به شدت در حال تلاش برای ارائه لیستی واحد هستند و سفرهای شهرستانی خود را برای مشخص کردن برخی افراد به جهت قراردادن در لیست خود آغاز کرده اند!

اصولگرایان که سعی دارند در این دور با با لیدری سردار علیزاده در استان خودی نشان دهند اما ظاهراً ترس از برخی تصمیمات همفکران خود دارند.ساز مخالف افرادی نظیر حسن کربلایی در نشست های اصولگرایان استان شایعه ارائه لیستی جدا و تشکیک در وحدت این طیف را قوی تر می‌کند.

گیل‌واره برای پیگیری بیشتر این ماجرا به سراغ یکی از گزینه های جدی اصولگرایان در رشت ، یعنی خانم هاجر تحریری نیک صفت رفت.

خانم هاجر تحریری نیک‌صفت نماینده دور هفتم مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه رشت و از گزینه‌های موجود برای وزارت آموزش و پرورش در دولت دوم محمود احمدی نژاد بود که هیچوقت نتوانست به این مهم دست پیدا کند.البته وی برای این دوره از رقابت ها کاندیدا نشده است اما در تصمیمات این طیف که این روزها به شدت در حال تکاپو می‌باشد تاثیر گذار است.

نکته جالب ماجرا آن جاست که وقتی خواستیم با ایشان گفتگویی کوتاه در خصوص وضعیت اصولگرایان داشته باشیم؛ ایشان از ما خواستند ” ازآنجایی که اخبار در این باره از سوی سخنگوی داده می‌شود ، لطفا با سردار علیزاده گفتگو کنید “! و همانطور که خواندید خانم دکتر مارا به سردار علیزاده برای انجام مصاحبه ارجاع دادند ، اتفاقی که در میان اصولگرایان به ندرت دیده میشود و این افراد بیشتر تمایل به انجام مصاحبه دارند.
پرواضح است که انگار تصمیم برخی چهره های اصولگرا برای پیشی گرفتن از رقبایشان جدی است و قصد دارند تا در این اشتباهات گذشته شان را جبران کنند و حتی به قیمت یک ائتلاف ظاهری به چند کُرسی در استان دست پیدا کنند.

سابقه نشان داده که اصلاح طلبان در کارهای گروهی بسیار عالی عمل می‌کنند و در این دور هم به شدت در حال انجام برخی تحرکات برای یک خودنمایی ویژه هستند.رقابت این دو طیف چپ و راست گرا در این دوره بسیار دیدنی خواهد بود. البته این نکته که اعتدال گرایان استان هم تحرکاتی داشته اند که به زودی در مطلبی جدا به آن خواهیم پرداخت.

انتهای پیام/

منبع : گیل واره

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2016 Rez1khabar.ir