امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۱/۰۶
تاریخ انتشار:۳۱/ ۰۱/ ۱۳۹۵
دسته خبری: گیلان
همایش مسئولین مراکز حفظ آثار کشور همزمان با برگزاری کنگره ملی شهدای گیلان؛

معاون طرح و برنامه سازمان حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس سپاه و بسیج با اشاره به اینکه همیشه برنامه ریزی ها بر روی کاغذ آسان است اما باید دید قسمت عملیاتی پروژه ها و برنامه ها تا چه میزان موفق خواهند بود، تصریح کرد: آنچه که من از نزدیک شاهد و ناظر بر عملکرد مسئولین گیلانی برای برگزاری کنگره ملی شهدا بوده ام بسیار امیدوار کننده است.

به گزارش پایگاه خبری رضوان خبر ، محمد حسن برفامی، در گفتگو با ۸۰۰۰ قهرمان،با بیان اینکه همایش مسئولین مراکز حفظ آثار کشور در سال دو بار برگزار می شود، گفت: نخستین همایش ما در نیم سال اول به منظور تبیین اهداف و برنامه های سال جدید و چگونگی اجرا شدن این برنامه ها شکل می در دومین همایش که در نیم سال دوم برگزار می شود به ارزیابی و جمع بندی نقاط قوت و ضعف برنامه های اجرا شده می پردازیم.

معاون طرح و برنامه سازمان حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس سپاه و بسیج با بیان اینکه همایش آتی طی دوروز در گیلان برگزار خواهد شد افزود:  در این همایش ها تمامی مسئولین حفظ آثار کشور حضور خواهند داشت و ارزیابی عملکرد کاروان های راهیان نور دانش آموزی یکی از محورهای اصلی مورد بررسی خواهد بود.

وی تصریح کرد:همایش پیشین آبان ماه ۹۴   در مشهد مقدس برگزار شد و در همایش پیش رو یک روز را به هم اندیشی و بررسی برنامه ها و ارزیابی عملکرد و روز بعد را به شرکت در اجلاسیه شهدای گیلان اختصاص داده  و امیدوار هستیم با شرکت در اجلاسیه کنگره شهدای گیلان، استان هایی که در صدد برگزاری کنگره های ملی هستند به عنوان یک کارگاه آموزشی  از این فرصت استفاده کنند و از نزدیک با روند کارها و برگزاری اجلاسیه ها آشنا شوند.

دبیر همایش  مسئولین مراکز حفظ آثار کشور، تسریع در برگزاری کنگره های شهدا را یکی از نقاط مثبت دانست و اظهار داشت:  برگزاری سالانه سه یا چهار کنگره در استان های متعدد بیانگر این واقعیت است که مسئولین تلاش دارند ارزش های دفاع مقدس و شهدای شاخص  را به نسل جدید بشناسانند و با تطهیر فضای جامعه، فرهنگ عمومی را به سوی ارزش های اصیل اعتلا دهند.

وی گفت: برگزاری کنگره ها برکات زیادی دارد و تجلی وفاق و همدلی همه جانبه مسئولین برای بزرگداشت شهدا یکی از آن موارد است.

معاون طرح و برنامه سازمان حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس سپاه و بسیج  با اشاره به اینکه همیشه برنامه ریزی ها بر روی کاغذ آسان است اما باید دید قسمت عملیاتی پروژه ها و برنامه ها تا چه میزان موفق خواهند بود، تصریح کرد: آنچه که من از نزدیک شاهد و ناظر بر عملکرد مسئولین گیلانی برای برگزاری کنگره ملی شهدا بوده ام بسیار امیدوار کننده است. با مروری که بر مفاد جلسات و مستند ها و اقدامات انجام شده  در راستای کنگره ملی  گیلان داشته ام به نکات برجسته بسیاری برخورد کرده ام که شاید تا امروز کم نظیر و حتی بی نظیر بوده است و این ها نوید بخش برگزاری اجلاسیه های موفقی است.

وی ادامه داد: کسی منکر مشکلات فرهنگی در سطح جامعه نیست اما هرگاه که صحبت از بزرگداشت مقام شهدا می شود همه با همه ی توان و امکانات خود به صحنه می آیند و این نشان دهنده عمق اعتقاد مردم ایران به فرهنگ ایثار و شهادت است.

برفامی با بیان اینکه در عرصه حفظ و نشر آثار دفاع مقدس اقدامات خوبی تا امروز صورت گرفته گفت:  تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست تا براساس نیازهای روز و همپای تکنولوژی های عصر جدید پیام شهدا را به نسل کنونی و آیندگان معرفی کنیم و در این زمینه از فکرهای جدید و کاربردی نیز استقبال و استفاده خواهیم کرد.

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2016 Rez1khabar.ir