امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۱/۰۶
تاریخ انتشار:۳۱/ ۰۱/ ۱۳۹۵
دسته خبری: ایران و جهان, ورزشی
مشكل اول خط آتش ارتش قلعه‌نويي؛

الهلال در دیدار امروزش برابر تراکتورسازی امیدوار است تا رکورد گل نخوردن دروازه بان ملی پوشش شراحیلی در جریان بازیها مقابل تیم های ایرانی حفظ شود.

امروز تراکتورسازی تبریز صدرنشین گروه C لیگ قهرمانان آسیا به مصاف الهلال عربستان می‌رود. حریفی که پایین‌تر از تراکتورسازان روی پله دوم ایستاده و مترصد رسیدن به بالاترین پله جدول است.

شاید یکی از نقاط قوت تیم جورجیوس دونیس یونانی دروازه‌بانی باشد که در تقابل با تیم‌های ایرانی عملکردی مناسب از خود به ثبت رسانده است.

دروازه‌بانی که از ایرانی‌ها گل نخورده

خالد شراحیلی که در ۳ بازی لیگ قهرمانان ۴ گل دریافت کرده،‌ در ۵ دیدار مستقیمی که مقابل فولاد و پرسپولیس به میدان رفته دو بار دروازه‌اش روی ضربات پنالتی و گل به خودی مدافع برزیلی الهلال باز شده است.

آیا امروز هم آبی‌های شهر ریاض با سد خالد شراحیلی قفل دروازه‌شان را برابر نماینده پرامید فوتبال ایران بسته نگه می‌دارند؟

گلری که فقط روی پنالتی کریمی تسلیم شده

خالد شراحیلی ۲۹ ساله گلر اول الهلال است؛ دروازه‌بانی با بلندی قامت ۱۸۸ سانتی‌متر که طی ۱۹ بازی در فصل جاری لیگ برتر عربستان ۱۰ کلین‌شیت داشته و ۱۳ گل خورده است.

خالد در یکی،دو سال اخیر به گلر اول تیم ملی عربستان تبدیل شده است. به نحوی که در ۸ بازی مسابقات انتخابی جام جهانی درون دروازه تیم ملی کشورش ایستاده و ۴ گل دریافت کرده است.

شراحیلی تاکنون ۵ مرتبه برابر تیم‌های ایرانی به میدان رفته که حاصل سه ثبت کلین‌شیت و ۲ گل بوده است. ۲ گل با شرایط خاص.

خالد اولین بار چهارشنبه ۷ اسفند ماه سال ۱۳۹۰ برابر ضربه پنالتی علی کریمی از پرسپولیس مغلوب شد. ۴ سال و یک ماه و ۱۲ روز قبل در ایستگاه نخست لیگ۲۰۱۲ قهرمانان آسیا قرمزهای پایتخت نه در جریان بازی که از روی نقطه پنالتی (۴۳) شراحیلی را مغلوب کردند.

در نهایت هم ۱۱ دقیقه بعد محمد الشلهوب نتیجه را برابر کرد.

۴ بازی سال ۲۰۱۵ و فشار ۱۰۰ هزار تماشاگر پرسپولیسی

شراحیلی با الهلال در سال ۲۰۱۵ چهار مرتبه دیگر برابر فولاد و پرسپولیس قرار گرفت. دیدارهایی که منجر به ۲ پیروزی ۲ بر صفر و ۳ بر صفر الهلال برابر فولاد و پرسپولیس شد.

در یک دیدار هم خالد گلی دریافت نکرد تا نتیجه بازی فولاد و الهلال در اهواز بدون گل خاتمه یابد. شراحیلی سه‌شنبه ۲۹ اردیبهشت ماه سال ۹۴ برای دومین بار برابر پرسپولیسی‌ها مغلوب شد. البته این بار هم در شرایط عادی دروازه‌اش باز نشد.

 این مرتبه – دقیقا ۱۱ ماه قبل – دیگائو برزیلی به اشتباه و زیر فشار حملات پرشمار پرسپولیس پیش روی ۱۰۰هزار طرفدار حاضر در ورزشگاه آزادی دروازه خالد را به اشتباه باز کرد. آن هم در دقیقه ۹۰ به اضافه ۲ بازی.

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2016 Rez1khabar.ir