امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۱/۰۹
تاریخ انتشار:۱۶/ ۰۲/ ۱۳۹۵

بمناسبت سالروز شهادت علامه مطهری مراسم بزرگداشت هفته عقیدتی سیاسی با حضور پایوران، مربیان عقیدتی و هادیان سیاسی در حسینیه سپاه رضوانشهر برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری رضوان خبر ، در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین حبیبی امام جمعه رضوانشهر ضمن تبریک بمناسبت فرا رسیدن عید مبعث اظهار نمود: واقعه مبعث اولین طلیعه انقلاب بزرگ اسلامی است.
وی با اشاره به آیه ای از قرآن کریم اظهار نمود: کسانی که در خود تغییر و تحول ایجاد کنند می توانند در قلوب دیگران تحول ایجاد کنند.
وی ادامه داد: حضرت امام ( ره) کسی بود که اول در خودش انقلاب ایجاد کردو سپس توانست انقلاب بزرگ اسلامی را پایه گذاری کنند.
وی به تفاوت بین اسلام انقلابی و انقلاب اسلامی اشاره نمود و تصریح کرد: در اسلام انقلابی اصل بر صرف مبارزه مسلحانه و جنگ سخت است ولی در انقلاب اسلامی اصل اسلام است.
حجت الاسلام حبیبی به آثار و تالیفات شهید مطهری اشاره نمود و افزود: آثاری که شهید مطهری در آن زمان تالیف نمود میتوان در مقیاس جنگ نرمال ارزیابی نمود.
وی به قاتلین شهید مطهری اشاره نمود و گفت: کسانی که این شهید والامقام را ترور نمودند همان کسانی بودند که طرفدار اسلام انقلابی بودند نه انقلاب اسلامی.
امام جمعه رضوانشهر به دوران پیش از پیروزی انقلاب اسلامی اشاره نمود و گفت: در آن زمان شاه و مزدورانش به ما عدم خودباوری را می آموختند و خارجی ها به ما می گفتند لازم نیست شما دست به سیاه و سفید بزنید خودمان همه نوع خدمات را برای شما انجام می دهیم.
وی در ادامه با طرح این سوال که کدام تفکر توانست که ما به استقلال خودباوری رسیدیم تصریح کرد: مسلما همین انقلاب اسلامی بوده که به ما درس استقلال و خودباوری را داده است.
امام جمعه رضوانشهر در ادامه به پیام نوروزی مقام معظم رهبری اشاره نمود و اظهار کرد: امسال مقام معظم رهبری از ما اقدام عمل انقلابی را می خواهند واینکه باید برای تحقق پیشرفت در جامعه باید از نیروهای مومن انقلابی استفاده نمود.
وی دوران تحریم را یک فرصت دانست و گفت: در این دوران توانستیم ظرفیتها و استعداد های بالقوه خود را به بالفعل تبدیل نمائیم و تفکر انقلاب اسلامی باعث پیشرفت ما در کشور شده است.
به گزارش رضوان خبر در پایان این مراسم از مربیان نمونه عقیدتی و هادیان سیاسی و دست اندرکاران در اجرای برنامه های عقیدتی سیاسی تجلیل شد.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2016 Rez1khabar.ir