امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۱/۰۶
تاریخ انتشار:۱۳/ ۰۳/ ۱۳۹۵
دسته خبری: اجتماعی, گیلان
بخشدار حویق:

ایرج شاهی : انقلاب اسلامی فراتر از ایران بود و نگاه جهانی داشت و لذا امام راحل از همه چیز خود گذشتند و فداکاری کردند تا دین و اسلام زنده بماند و ازاین انقلاب عظیم هم همین انتظار را باید داشت.

ایرج شاهی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری رضوان خبر ، با اشاره به اینکه رحلت امام خمینی(س) بزرگترین حادثه ناگوار انقلاب و نظام جمهوری اسلامی است، اظهار داشت: شناخت شخصیت امام خمینی(س) نیاز به بررسی‌های دقیق در سیره زندگی این امام عزیز است و هر اهل خردی با تاسی از زندگی امام راحل راه سعادت خویش را انتخاب خواهد کرد.

وی با تأکید بر اینکه گرامیداشت یاد و خاطره این امام همام موجب می‌شود که نسل امروز هم با سیره این بزرگمرد تاریخ آشنا شود، افزود: باید بکوشیم تا از تمام ظرفیت‌های موجود در بخش برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر آئین‌های بزرگداشت سالروز رحلت جانسوز امام خمینی(ره) استفاده کنیم، چرا که اگر می‌خواهیم همواره عزت و شکوه داشته باشیم؛ باید در راستای اهداف امان راحل حرکت کنیم.

بخشدار بخش حویق گفت: با بیان اینکه حضرت امام (ره) هرگز زیر بار بیعت با یزید زمان خویش نرفت و تا آخرین لحظه حیات مبارکشان، در مقابل مستکبران ایستادند،گفت: انقلاب اسلامی فراتر از ایران بود و نگاه جهانی داشت و لذا امام راحل از همه چیز خود گذشتند و فداکاری کردند تا دین و اسلام زنده بماند و ازاین انقلاب عظیم هم همین انتظار را باید داشت.

این مسئول با اشاره به نقش رهبری امام خمینی(ره) در انقلاب اسلامی گفت: ملت ایران به دنیا نشان داد که رهبر جامعه اسلامی با روشنگری و الگوبرداری از دین و قرآن همواره به موفقیت دست می‌یابد این درحالی بود که تمام دولت‌ها و ملت‌ها دیدند که امام(ره) چگونه در دوران دفاع مقدس با وجود دشمنی غرب و شرق مدبرانه جنگ را مدیریت کرد و هرگونه که خیر و صلاح مردم بود، عمل می‌کردند.

بخشدار بخش حویق با بیان اینکه ما هر چه داریم، از برکت حرکت پیامبرگونه آن امام است و باید در بزرگداشت مقام ایشان و انتقال آموزه‏‌ها و توصیه‌‏های ایشان به نسل آینده با ظرافت و شیوه‏‌های نو و هنرمندانه تلاش کنیم، عنوان کرد: ملت آگاه و بیدار ایران اسلامی در برهه‌های مختلف نشان داده‌اند که تلاش‌های دشمنان برای از بین بردن آرمان‌ها و اندیشه‌های بزرگ مرد تاریخ بی‌نتیجه مانده است و آنان همچنان به حفظ این اهداف پایبند هستند.

وی با تأکید بر اینکه ترویج اندیشه‌ها و تفکرات حضرت امام خمینی(س) می‌تواند در حفظ دستاوردها و انتقال ارزش‌های انقلاب به نسل آینده مؤثر باشد، بیان داشت: ایام‌الله ۱۴خرداد سالگرد رحلت حضرت امام(ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد بهترین زمان و فرصت مناسب برای تبیین و ترویج اندیشه‌های امام(ره) و انتقال آرمان‌های آن حضرت به دنیا و آزادی‌خواهان جهان است.

انتهای پیام/م

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2016 Rez1khabar.ir