امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۱/۰۸
تاریخ انتشار:۱۹/ ۰۳/ ۱۳۹۵
دسته خبری: ایران و جهان, سیاسی
نقوی حسینی

نماینده مردم ورامین در مجلس گفت: دستگاه دیپلماسی ما در برابر دو موضوع در ارتباط با عربستان بسیار منفعلانه و ضعیف برخورد کرد که حاصل آن امروز برخورد خشنی است که عربستان با ما انجام می دهد.

به گزارش پایگاه خبری رضوان خبر به نقل از خبرگزاری دانشجو ، سید حسین نقوی حسینی نماینده مردم ورامین در مجلس با اشاره به اقدامات منفعلانه دستگاه دیپلماسی کشورمان در قبال کارشکنی های عربستان در اعزام حجاج ایرانی به این کشور، اظهار داشت: دستگاه دیپلماسی ما در برابر دو موضوع در ارتباط با عربستان بسیار منفعلانه و ضعیف برخورد کرد که حاصل آن امروز برخورد خشنی است که عربستان با ما انجام می دهد.

وی در توضیح اقدامات غیراخلاقی و فاجعه بار عربستان نسبت به کشورمان، بیان داشت: اتفاقی که سال گذشته در فرودگاه جده رخ داد امنیت اخلاقی حجاج ما را به خطر انداخت و زیر سوال برد و در حالی که باید با این مسئله برخورد قاطع و جدی می شد اما دستگاه دیپلماسی ایران بسیار ضعیف عمل کرد به نحوی که در حال حاضر  پیگیری این موضوع به دست فراموشی سپرده شده است.

نقوی حسینی تصریح کرد: اقدام دیگر فاجعه آمیز عربستان علیه کشورمان حادثه ناگوار منا بود که امنیت جانی حجاج ایرانی را به خطر انداخت بیش  از ۴۰۰ تن از حاجیان ما جانشان را از دست دادند که اگر هشدار مقام معظم رهبری نبود معلوم نبود که عربستان چگونه در تحویل اجساد قربانیان منا با ما برخورد می کرد.

نماینده مردم ورامین در مجلس با بیان اینکه رقم خوردن این فجایا به دلیل بی لیاقتی و سوءمدیریت آل سعود در برگزاری مراسم حج است، یادآور شد: رفتارهای ضعیف و منفعلانه دستگاه دیپلماسی کشورمان موجب شده تا عربستان برای اعزام حجاج ایرانی گرو کشی کند، خط و نشان بکشد و شروط غیرمنطقی بگذارد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ما باید برای ادامه مسیر، روشمان را عوض کنیم چراکه اگر ما بخواهیم با دیپلماسی التماسی پیش برویم قطعا در آینده عربستان کارشکنی های بیشتری خواهد داشت.

دیدگاه ها

یک پاسخ به “خط و نشان امروز عربستان حاصل برخورد منفعلانه دستگاه دیپلماسی است”

  1. شهبازی گفت:

    تو دیگه حرف بی ربط نزن نقوی……هر چی باشه ظریف از خیلیلا بهتره و مردم دوستش دارند

    (۰)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2016 Rez1khabar.ir