امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۱/۰۹
تاریخ انتشار:۱۳/ ۰۴/ ۱۳۹۵
دسته خبری: اجتماعی, ایران و جهان
نامه یک روزنامه نگار سقزی به رئیس جمهور؛

رسالت خبری اصحاب رسانه ها به انعکاس دادن واقعیت هاست نه اینکه هیئت تحریریه و روزنامه نگاران میرزا بنویس مدیران دولتی باشند.

به گزارش پایگاه خبری رضوان خبر به نقل از گولان سقز، سخنم با شماست جناب دکتر روحانی که اخیراً در روز گرامیداشت قوه قضائیه اظهار داشتید: “اگر حقوق مردم نادیده گرفته شود، ممکن است مردم دست به هر خیانتی بزنند. ” واقعاً چه تدبیر با امیدی برای فیش های نجومی برخی از مدیران کلان کشوری زده اید؟؟؟

 
 مردم عزیز ایران بارها حسن نیت خود را هم نسبت به دولت هم نسبت به رسیدن آرمان های انقلاب اسلامی و فرامین مقام معظم رهبری نشان دادند و تحت هیچ شرایطی به بیت المال خیانت نکردند و برای رسیدن به مقاصد خود دچار رانت خواری نشدند و در مناسبت های مختلف حضوری فعال داشتند. پس بهتر است حساب مردم را با مدیران ناکارامد، نالایق و رانت خواران مفسد فی الارض جدا می کردید و اینگونه مردم را مورد خطاب قرار نمیدادید.
 
 واقعاً جای تعجب است از یک طرف چندی پیش بیان کردید تمام اصحاب رسانه برای شما قابل احترام هستند و به اندازه موافقین باید رسانه های منتقد با دلیل و مدرک به دولت در شفاف سازی کمک کنند اما در هفته های اخیر برخی از مدیران دولت تدبیر و امید اظهار کردند که اصحاب رسانه برای تضعیف کردن و نشان دادن به جامعه دست به هجمه در مورد فیش های حقوقی مدیران اجرایی زده اند!!!
 
رسالت خبری اصحاب رسانه ها به انعکاس دادن واقعیت هاست نه اینکه هیئت تحریریه و روزنامه نگاران میرزا بنویس مدیران دولتی باشند. از ۱۶۸۱۹۵ کیلومتر مربع خاک پاک وطنم اینجانب بعنوان یک ایرانی با حرفه ی روزنامه‌نگاری در نشریه محلی استان کردستان صاحب یک خشت خام نیستم بماند؛ حتی فیش حقوقی هم ندارم و با درآمدی زیر ۳۰۰ هزار تومان بدون مزایا یا حقوقی دیگر با تمام سختیها و اجاره نشین بودنم دارم شرافتمندانه زندگی میکنم و در راستای توسعه جامعه شهری، استانی، کشوری قلم فرسایی مینمایم.
 
 واقعیت ها را باید پذیرفت جناب دکتر روحانی رئیس جمهور محترم ایران اسلامی که بسیاری از افراد در جامعه حتی زیر سقف ۳۰۰ هزار تومان بدون هیچ گونه مزایایی دیگری دارند امرار معاش می کنند. بهتر است بدانید  مرد دست فروشی در پارک شهرم سقز هست که ناتوانی جسمی حرکتی دارد و از فروش چیپس، تخمه، پفک و…. مایحتاج زندگیش را تأمین می‌کند. واقعا مایه تأسف است که یک جوان کم اندام جسمی و حرکتی که روی ویلچر نشسته برای تامین مخارج زندگی باید بغل دستی یک ماشین بار “تلویزیون یا کولر”  تا تهران بنشیند تا ۳۰ هزار تومان دستمزد بگیرد چون حقوق ماهیانه بهزیستی فقط ۵۰ هزار تومان است.
 
بهتر است بدانید این جوان برومند که ناتوانی حرکتی دارد هر ساله بعنوان سرمربی در مسابقات فوتبال جام یادواره “حلبچه” یک تیم از بزرگسالان را راهی آن مسابقات می کند. کجای این ارقام فیش حقوقی هجمه کردن بوده است با توجه به اینکه جناب قاضی سراج رئیس بازرسی کل کشور اظهار کردند: بیش از ۵۰ نفر فعلاً فیش حقوقی بالای ۵۰ میلیون تومانی دریافت می کنند و یک جوان ناتوان جسمی حرکتی ۵۰ هزار تومان و اقای “علی صادقی” مدیر بانک رفاه کارگران ۲۳۴ میلیون تومان، حالا این کجا و آن کجا!!!!!
 
جناب دکتر روحانی درد دل زیاد است اما کاش پارسال در سفری که به استان فرهنگی کردستان داشتید یک شبانه‌روز در این استان می ماندید تا با چشمان خود فقر و نداری مردم منطقه را می دیدی که به لحاظ اقتصادی، صنعتی، تجاری، کشاورزی در چه شرایطی قرار گرفته اند آن وقت شاید امروز دیگر دست به تغییر و تحول در بدنه استانداری و فرمانداریها نمی زدید و بجای آن که برای انتخابات سال آینده تدبیر می کردی با تدبیر بیشتری به وضعیت معیشتی مردم این منطقه از ایران اسلامی می اندیشیدید. تا معادن زرخیز این استان هر روز به تاراج نمی رفتند و پول آن به حساب های دیگری واریز نمی شدند نه رو فیش حقوقی اصلی مدیران و دلالان اقتصادی.
 
آراس قربانی پور کارشناس علوم سیاسی و خبرنگار روژان

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2016 Rez1khabar.ir